Wyobraź sobie taką sytuację. Podróżujesz samochodem. Twoim oczom się wypadek samochodowy. We wnętrzu pojazdów są uwięzione osoby. Któraś spośród nich może wymagać udzielenia pomocy. Przejedziesz obojętnie, czy ocalisz komuś życie? Musisz udzielić pomocy, to Twój obowiązek! Jednakże pomoc przedmedyczna to przedsięwzięcie, do którego specjalistyczne przyrządy nie są niezbędne.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

Wystarczy apteczka do samochodu z oferty Dlatego nie zaniedbuj obowiązku trzymania apteczki samochodowej w pojeździe.

Fantomy – ćwicz i ratuj

Chyba każdy uczył się kiedyś zasad udzielania pierwszej pomocy. W szkole, bądź na kursie prawa jazdy. Wiedzę tę przyswoiliśmy w większym, bądź mniejszym zakresie. Sądząc, że zapewne nigdy nam się nie przyda. Niemniej jednak nie ma co na to liczyć. Warto przyłożyć się do szkolenia ze sztucznego oddychania. Tworzone są w tym celu specjalne fantomy na Jeśli opanujemy zdolność resuscytacji, pomoc przedmedyczna będzie dla nas prostą czynnością. I bez cienia wątpliwości zdecydujemy się na ratowanie czyjegoś zdrowia.

Apteczka zakładowa, na wypadek wypadku

Do wypadków, kiedy musimy ocalić czyjeś życie dochodzi nie tylko na drodze. W pierwszym kwartale 2012 roku odnotowano więcej niż 20 tysięcy wypadków w miejscu pracy. W ich następstwie 86 osób zmarło. Przypuszczalnie mogliby żyć, jeśliby pomoc przedmedyczna została udzielona w odpowiednim czasie. Ogromnie ważne jest, by w każdym zakładzie pracy była apteczka tzw. zakładowa. Właśnie jej obecność nierzadko przesądza o życiu poszkodowanych pracowników.

Złota godzina – życie ( przeczytaj więcej tutaj ) cenniejsze od złota

Złota godzina jest najważniejszym terminem, który minął od momentu zastosowania decydującej oraz właściwej pomocy. Jeżeli nie zaczniesz działać błyskawicznie, po przyjeździe ratowników medycznych, którzy zabiorą ze sobą aparaty do masażu oraz reduktory tlenowe, może okazać się, że jest już za późno. To normalne, że nie każdy zdecyduje się na reanimację poszkodowanego w wypadku, lecz im więcej takich ludzi, tym więcej uratowanych istnień.