To rzeczywiście spora sztuka, żeby właściwie urządzić sklep. Nie oznacza to jednakowoż, że niemożliwym jest, by to zrobić – powinniśmy poznać parę zasad, jakie za to odpowiadają. Przede wszystkim optymalne rozmieszczenie działów umożliwi pokierować klientem w ten sposób, aby szukając codziennych produktów zobaczył jak największą ilość towaru.

sklep spożywczy, market

Autor: hi-tlz
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepsza powierzchnia sali sprzedażowej powinna mieć 85-100 metrów kwadratowych, zaś do tego trzeba jeszcze doliczyć dwadzieścia metrów kwadratowych na zaplecze. Ten metraż pozwala na zaopatrzenie sklepu w najbardziej niezbędne produkty oraz strefy sprzedaży. Jednocześnie taki metraż zapewnia klientowi komfort poruszania się po sklepie i zagwarantuj przeprowadzenie błyskawicznych i wygodnych zakupów bez potrzeby przeciskania się pomiędzy półkami.
Nasz klient będzie więc bardzo zadowolony, jak będzie w stanie zrobić zakupy bez problemu, będzie wiedział, w jakim miejscu są komory chłodnicze , gdzie znajdzie produkty z danego działu, nie będzie tracił czasu na pytanie i chodzenie po sklepie Powierzchnia każdego miejsca w sklepie spożywczym powinna być przypasowana do specyfiki klienta, jego przyzwyczajeń i oczekiwań. Ważnym elementem jest właściwe pokierowanie klientem w sklepie.
Można to faktycznie zrobić poprzez zlokalizowanie poszczególnych działów i grup towarowych w taki sposób, by klient szukając codziennych produktów był w stanie obejrzeć jak największą ilość towaru. W okresie tych poszukiwań rośnie szansa na zainteresowanie klienta pozostałą gamą produktów. Powierzchnię sklepu można podzielić na różnorodne rejony wyodrębniane na podstawie stylu życia oraz zachowania kupujących. Produkty powinny być grupowane wedle pokrewieństwa handlowego, dzięki temu możemy stworzyć tak zwaną sprzedaż wiązaną.

Klient na przykład kupując płatki śniadaniowe przypomni sobie, aby zakupić mleko. Dokona tego jak będzie ono zlokalizowane w pobliżu. Jeżeli będziemy mieli to na uwadze to na pewno zwiększamy swoje szanse na dobrą sprzedaż.

Ten niebanalny wpis po prostu trzeba poznać. Dotyczy podobnej kwestii, zatem bez wątpienia warto go przeczytać. Kliknij – uczciwie zalecamy ten portal (http://www.komacatering.pl/stypy-w-poznaniu/).

Miejmy na uwadze więc, że właściwe ułożenie elementów, jak boksy kasowe czy lady (sprawdź mój blog), podzielenie sklepu na intuicyjne działy i rozłożenie tak każdego z produktów, aby łatwo się znajdowało, spowoduje, że nasza sprzedaż będzie naprawdę bardzo satysfakcjonująca.