Półki w drogeriach pełne są szamponów do włosów, natomiast kupienie idealnego specyfiku, jaki byłby idealny pod wieloma względami, może nastręczać trudności. Często w związku z tym, dla naszego spokoju, decydujemy się na zakup drogich preparatów mając nadzieję, iż okażą się skuteczniejsze. Specjaliści natomiast sądzą, że jakość nie zawsze wiąże się z ceną, zaś składniki szamponów są często dosyć podobne, i to do różnych typów włosów, jak dajmy na to szampon do włosów kręconych.

rzęsy

Autor: PR-ZONE
Źródło: PR-ZONE
Bardzo ważnym składnikiem szamponów są substancje powierzchniowo czynne, to znaczy takiego rodzaju jak alkilo-monogliceryd lub sól edta. To substancje, które mają działania oczyszczające, wyprodukować je można na przykład z oleju kokosowego, palmowego lub sojowego. Tego typu środki są niesamowicie pomocne jeśli chodzi o usuwanie pyłu, resztek produktów do stylizacji włosów. Wyjątkowa struktura składników czyszczących powoduje spłukanie zanieczyszczeń, które znajdują się we włosach.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu agencja modeli warszawa i oglądaj bez ograniczeń nowe fachowe posty.

Nabywając specyfiki do mycia włosów, musimy zwrócić uwagę na przeznaczenie szamponu. Jak posiadamy przesuszone włosy, to nie możemy kupować szamponu do włosów szybko ulegających przetłuszczaniu się. I na odwrót. Dla włosów suchszych najbardziej odpowiednie są preparaty mające składniki nawilżające, jak szampony loreal . Włosy, jakie łatwo przetłuszczają się bardziej zyskają na szamponie zawierającym substancje ściągające, takiego rodzaju jak olej cytrusowy, rozmaryn albo szałwia. Polecana jest także firma RevitaLash.

Właściwym wyborem są też przezroczyste szampony, mają one mniej substancji nawilżających. Dla włosów cieńszych i delikatnych idealne okażą się szampony wzmagające objętość włosów. Podnoszą one włosy, natomiast zawarte w nich białka osiadają na pojedynczych pasmach włosów. To powoduje, że wyglądają na bardziej grube. Właściwie kupno właściwego szamponu nie jest za trudne, jeżeli wiemy, czego szukamy. Jak zastosujemy się do paru prostych zasad podczas wyboru, to podniesiemy szanse, iż po umyciu włosów wybranym specyfikiem będą one nie tylko czyste, ale i gładkie i bardziej lśniące. Zapewne każdej z pań zależy na tym właśnie pięknym rezultacie.