Smutna jesienna pogoda to nie powód, by przestać ćwiczyć. Do wakacji jeszcze wiele tygodni, zatem mądrze ten czas przeznaczyć na budowanie atrakcyjnego ciała. Systematyczne chadzanie na siłownię w rzeczywistości jest dosyć kosztowne. Ratunkiem jest jednorazowe zgromadzenie środków na sprzęt treningowy, który da się zainstalować w miejscu zamieszkania. Taki rowerek treningowy zmieści się nawet w kameralnym pokoju.

odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Rowerek treningowy (poradnik: rowerki treningowe – jaki wybrać) to świetna rzecz dla każdego, kto boi się szarugi i woli nie pedałować na powietrzu. To oczywiste, że jesienią łatwo się wychłodzić, a leżeć w domu z bólem gardła i gorączką raczej nikt nie kocha. rower magnetyczny do treningu to wyjście z wszystkich kłopotów – ćwiczyć na nim możesz w ciepłym domu, zerkając na ciekawy program w tv lub słuchając radia.

Trenażer eliptyczny to rozwiązanie zbliżone do rowerka, lecz mocniej wszechstronne.

Ciekawych danych zasięgniesz po przejściu do źródła (https://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/lipotransfer/), która zawiera fascynujące dane na omawiany temat – będą one na pewno warte uwagi.

Użytkownik ćwiczy na trenażerze równocześnie nogi, jak i ramiona, gdyż trzeba na zmianę pchać lub ciągnąć drążki, które wspólnie ze swego rodzaju pedałami tworzą ruch. Trening całości ciała jest fundamentalny dla uzyskania mocnego palenia tkanki tłuszczowej i pozwala na szlifowanie ogólnej kondycji.

Bieżnie do biegania to znakomity ekwiwalent truchtania na zewnątrz. Porządna maszyna tego typu ma sporo ciekawych trybów pracy, które pozwalają na udawanie truchtania po ciężkim terenie. Bieżnie do biegania świetnie pasują do wykonywania treningu interwałowego, który mocniej pali tłuszcz, niż zwykły trening aerobowy. Polega on na naprzemiennych sekundach sprintu, gdzie tętno sięga największego pułapu, oraz delikatnego truchtu.

Atlas do ćwiczeń (sprzęt do domowej siłowni) to bardzo uniwersalne urządzenie. Porządne modele umożliwiają ćwiczenie wszystkich części klatki piersiowej, barków oraz mięśni nóg. Atlas to spora oszczędność przestrzeni. Należy jednak pamiętać, że nic tak efektywnie nie buduje muskulatury, jak trening na wolnych obciążeniach, takich jak sztanga.
Źródło: