Wielu odwiedzających siłownię w pewnym momencie marzy o wyglądzie i mięśniach kulturysty. Przerzucają więc oni ogromną ilość ciężarów, pochłaniają ogromne ilości mięsa, makaronów i najróżniejszych odżywek, lecz przyrosty mięśni są niezadowalające. I wówczas może się pojawić pomysł wzięcia czegoś więcej, a tym czymś są sterydy. Wokół sterydów wyrosło dużo legend oraz mitów.

Przez większość ludzi są one spostrzegane w niekorzystnym świetle, a ludzi ich zażywających porównuje się wręcz do narkomanów. Faktycznie patrząc na wielu bywalców siłowni można wysnuć takie wnioski, ale prawda, jak to przeważnie będzie, jest dużo bardziej skomplikowana.

Faktem jest, że sterydy są szkodliwe, i faktem jest także, że mogą nawet zabić. Wszystko zależy od tego, co się stosuje, w jakiej ilości i w jakich połączeniach. Wiele osób nie mając żadnych wiadomości na ten temat zamawia preparaty z nieznanego źródła, zażywa je w niekontrolowany sposób i właśnie oni są przyczyną takich a nie innych mitów.

Tymczasem umiejętne, a przede wszystkim rozsądne zażywanie sterydów tak szkodliwe nie będzie, jak ludzie twierdzą. Wielu zawodników którzy uprawiają jakiś sport siłowy na pewnym etapie je stosowało, ale zabierając się za to pod pełną kontrolą nie niszczy się swojego ciała, a jednocześnie znacznie polepsza swe osiągi.

Jeżeli jednak ktoś zaczyna łykać ogromne ilości specyfików, to rzeczywiście przez kilku lat może bardzo zniszczyć swoje zdrowie, nie wytrzyma mu wątroba czy pojawią się kłopoty z sercem.

Jeżeli zaciekawił Cię zaprezentowany zagadnienie, poznaj serwis terapie małżeńskie bydgoszcz, gdzie znajdziesz obszerne informacje. Poszerz swoją wiedzę.

W czasie brania sterydów oprócz kontrolowania ich ilości bardzo ważny jest regularny trening, bez niego ich zażywanie mija się z celem.

Ponieważ powodują one dynamiczny przyrost mięśni, to po zakończeniu używania także należy dalej trenować, aby mięśnie nie straciły sprężystości. Nie wolno także zażywać ich bez przerwy, doświadczeni zawodnicy robią tak zwane cykle, między którymi występują mniejsze lub większe przerwy. Pilnując tych wszystkich zasad i zachowując umiar z pewnością można używać sterydów w taki sposób, żeby było to bezpieczne.