Wznieś się niczym ptak!

Postęp techniki jest naprawdę kuriozalny. Przez całe wieki człowiek chciał wznieść się w niebiosa niczym ptak. Dowody tej fascynacji można znaleźć w znanym micie o śmierci Ikara. Głównym marzeniem genialnego wynalazcy z Włoch, Leonarda da Vinci, było skonstruowanie maszyny do latania. Jednakże dopiero w XX stuleciu bracia Wright zaliczyli swój udany lot ich malutkim samolotem. I od tego momentu wydarzenia zaczęły toczyć się szybko.
Marsz techniki jest niezwykły. Przez całe tysiąclecia człowiek marzył, by pofrunąć jak ptak. Ślady tego marzenia znajdują się w pięknym micie o ostatnim locie Ikara. Życiowym marzeniem geniusza z Włoch, Leonarda da Vinci, było zbudowanie maszyny do fruwania. Jednakże dopiero sto lat temu bracia Wright zaliczyli swój udany lot ich prymitywnym samolotem. I od tego momentu wydarzenia zaczęły toczyć się prędko.

Autor: Dave Heuts

Nieco ponad 10 lat później wybuchła Wielka Wojna, konflikt, w którym niezłą rolę miały samoloty wojenne. 20 lat później, gdy glob znów pochłonęła wojna, samoloty okazały się jedną z najważniejszych broni w bitwach. Kolejne 20 lat w przód pierwszy człowiek postawił stopę na Księżycu! A dziś każdy może nabyć bilety lotnicze i podróżować w każdy, nawet najdalszy obszar naszej planety.

Lataj gdzie sobie zamarzysz! Łatwo powiedzieć, bo przecież bilety samolotowe są raczej kosztowne. Na szczęście często przedsiębiorstwa lotnicze organizują korzystne akcje reklamowe, dzięki którym można je zdobyć niewielkim kosztem. Zazwyczaj również można zakupić tanie bilety – dalsze informacje -, o ile zaklepie się je na długi czas przed datą wyloty. Nierzadko kupno biletów na ostatnią chwilę może być naprawdę okazyjne.

Widok z okna samolotu

Autor: Hyougushi

Kluczowa dla każdego miłośnika niskich cen jest zatem czujność. O ile pragniesz nabyć naprawdę tanie bilety na lot do różnych miejsc wakacyjnych, musisz regularnie sprawdzać oferty największych przedsiębiorstw lotniczych i trzymać środki na ten cel, by błyskawicznie dokonać transakcji.

Informacje o promocjach lotów odszukasz oczywiście w internecie, na stronach firm lotniczych.

Bilety lotnicze można zaklepać i kupić nie wychodząc nawet z lokum, dzięki interaktywnym witrynom WWW i bankowości internetowej. W XXI wieku odwieczne marzenie ludzi – lot – jest dostępne dla każdego, nawet mniej zasobnego.