Coraz częściej, ażeby zatroszczyć się o urodę, idziemy nie do kosmetyczki, lecz do kliniki. Zabiegi, które wykonuje lekarz medycyny estetycznej, są na ogół bardziej skuteczne jak też dają efekty zauważalne od razu. Jakie zabiegi można przeprowadzić w salonie kosmetycznym? Wolisz gabinet kosmetyczny czy może klinikę medycyny estetycznej? W naszej ojczyźnie nie ma prawnych regulacji mówiących o tym, które zabiegi, przy pomocy których urządzeń, ma prawo wykonywać kosmetyczka, a które medyk. W związku z tym to klient powinien pokierować się zdrowym rozsądkiem i nie inspirować się tylko ceną.

zabieg medycyny estetycznej

Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wybrać lekarza medycyny (szerzej tutaj: http://www.as-med.com.pl/zakres-uslug/medycyna-pracy-siedlce) estetycznej, a kiedy salon kosmetyczny? Do kosmetyczki idziemy na wszelakie zabiegi upiększające, usuwanie owłosienia z twarzy, relaksujące, jak np. maseczki, pilingi, masaże (skuteczne usuwanie owłosienia). Kosmetyczka (zobacz nasze wyposażenie do gabinetów kosmetycznych) winna zajmować się przede wszystkim profilaktyką a także „dopieszczaniem” skóry oraz zmysłów. W salonie kosmetycznym możemy też poddać się delikatnemu złuszczaniu, np. przy pomocy niezbyt silnych kwasów, mikrodermabrazji lub kawitacji.

W grę wchodzi też depilacja laserowa bikini Warszawa jest miejscowością w której jest mnóstwo takich salonów (depilacja bikini). Ale nie tylko. Zabiegi łączące się z przerywaniem ciągłości skóry, których wykonywanie przez kosmetyczki nie jest zakazane, to dla przykładu makijaż permanentny. Kosmetyczka może też realizować poniektóre zabiegi z zastosowaniem lasera, np. epilację. Głębokie zabiegi, na poziomie tkanki podskórnej, zarezerwowane są dla doktorów. To w gabinecie medycyny estetycznej możemy poddać się silnym zabiegom laserowym, likwidowaniu brodawek czy pękniętych naczyń, głębokim pilingom kwasowym.

Jedynie lekarz powinien dokonywać wszystkich iniekcji, np. botoksu lub wypełniaczy. Koniecznie spytaj lekarza o specjalizację. Doktor realizujący zabiegi korygujące urodę powinien być specjalistą z zakresu chirurgii plastycznej, dermatologii bądź medycyny estetycznej oraz odbyć właściwe szkolenia. W podobnym gabinecie możemy zapytać także o modelowanie ciała Warszawa jest miastem, w którym z całą pewnością znajdziemy godziwy gabinet medycyny estetycznej .