Sporo ludzi w dzisiejszych czasach marudzi, że młodzież nie ma właściwie żadnych pasji poza graniem na komórkach. Niezaprzeczalny jest fakt, iż żyjemy w ogromnej mierze w wirtualnym świecie, jednakże bynajmniej nie jest tak, że dzieci nie mają co robić poza graniem w gry. Jeżeli jednak martwisz się swoim potomkiem i jego niewielkim zainteresowaniem realnym światem, wtedy bez wątpliwości powinieneś pomóc mu znaleźć jakieś pasje.

Na początek zastanów się, co Ty lubiłeś robić w dzieciństwie.

harcerz

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Pewnie nie przychodzi Ci to jako pierwsze na myśl, ale przecież sporo ludzi należało do harcerstwa – jeśli Ty także, to bez wątpienia wiesz świetnie, co znaczy dobra zabawa (Sale zabaw dla dzieci) w ciemnym lesie czy zdobywanie kolejnych odznaczeń. Wbrew pozorom harcerze bynajmniej nie zaginęli – do harcerstwa stale należy wiele osób, dlatego może zaoferujesz tego rodzaju rozrywkę swoim dzieciom? Jeżeli tylko mają w sobie smykałkę odkrywcy, harcerstwo z pewnością bardzo im się spodoba. Od tej pory będę mogły kolekcjonować naszywki na mundur harcerski, a przecież świetnie wiesz, jak dużą frajdę ma się z osiągania kolejnych odznak – . Każde następne wykonane poprawnie zadanie przybliża Cię do najwyższych odznaczeń. Jeżeli zainteresowaliśmy Cię tym tematem, powinieneś popytać wśród przyjaciół lub zwyczajnie poszukać w sieci. Koło Twojego miejsca zamieszkania niewątpliwie jest jakaś składnica harcerska. Możesz dla przykładu zaprowadzić tam pociechę na próbę, a jeśli młodemu odkrywcy spodoba się harcerstwo – wtedy zapisać go na stałe. A może w dodatku Ty także zechcesz przypomnieć sobie okres swojego dzieciństwa i zapisać się na nowo do harcerstwa? Każda składnica harcerska bez wątpliwości przyjmie Cię z bardzo otwartymi ramionami – w końcu nieistotne, ile masz lat, ale czy jeszcze czujesz w sobie młodego ducha! Warto wiedzieć: .

Wtedy będziesz mógł konkurować ze swoim dzieckiem o naszywki na mundur harcerski czy osiąganie następnych sprawności. To oczywiście będzie ogromna radość nie tylko dla dziecka, ale również dla Ciebie. Jeżeli kiedykolwiek byłeś w harcerstwie, bez wątpliwości spodoba Ci się ten pomysł. Istotne jest to, iż harcerstwo nie jest bynajmniej organizacją wyłącznie dla młodych ludzi, ale praktycznie dla wszystkich tych, którzy mają w sobie dużo energii i chcą ją w jakiś ciekawy sposób spożytkować.