Chirurgia wad wzroku gwarantuje taki stanu wzroku, w którym pacjent może obyć się bez okularów i soczewek kontaktowych. Laserowa korekcja wad wzroku jest uważana za najbezpieczniejszą i skutkuje długotrwałą usunięcie wad wzroku. Jest to zabieg niedługi i nie wiążący się z bólem. Na co wato zwrócić uwagę nie wszystkie wady wzroku mogą być leczone za pomocą lasera.

badanie wzroku

Autor: Aaron Benitez
Źródło: http://www.flickr.com
Wykonujączabieg laserowy na oczy, wykorzystuje się lasera excimerowego. Pozwala on na korekcję wzroku, a ściślej mówiąc krzywizny rogówki. Cały zabieg jest komputerowo kontrolowany. Strumień promieniowania ultrafioletowego niszczy połączenia pomiędzy molekułami w tkance, usuwając mikroskopijne warstwy rogówki. Laserowa korekta wzroku jest uważana za jedną z najskuteczniejszych. Oprócz poprawy jakości wzroku umożliwia takie zabiegi jak, laserowa korekcja astygmatyzmu.

Pomimo to na ich powodzenie wpływa budowa anatomiczna oka. Zabiegi te nie eliminują starczowzroczności (presbiopii), która jest związana z ograniczeniem elastyczności soczewki. Z upływem czasu oko ludzkie traci możliwość dobrego widzenia zarówno z daleka, jak i z bliska. Laserowa korekcja wzroku (więcej pod tym linkiem) nie powinna być przeprowadzana u osób poniżej dwudziestego roku życia, ponieważ, że w odniesieniu do nich wada wzroku nie jest jeszcze do końcaustabilizowana (zabiegi laserowe na oczy).

Laserowej korekcji wzroku nie poleca się tym, którzy mają powyżej 65 lat. oraz osobom chorym na jaskrę, zaćmę, stany zapalne oka, choroby dermatologiczne, immunologiczne, endokrynologiczne, a także osobom z wszczepionym rozrusznikiem serca oraz kobietom w ciąży. W tym samym czasie dyskwalifikują problemy z siatkówką, zmiany i zwyrodnienia ze tendencjami do jej odwarstwiania. W momencie gdy rogówka jest mocno uszkodzona, czyli obfituje w blizny, tak samo nie można przystąpić do zabiegu.

optyk

Autor: Lu Dabrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Recepta laserowej korekcji wzroku uniemożliwiana jest równocześnie u osób zajmujących się sportem kontaktowym, gdyż doprowadzić to do przesunięcia klapki soczewki. Jeżeli objawiającą sięwystępującą chorobą oczu jest stożek rogówki, operacja laserowa oczu nie jest zalecana. Laserowa korekcja wzroku – www.optegra.com.pl/Operacje-Zacmy/Zacma – umożliwia jednak skuteczne leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności czy krótkowzroczności. Jest to imponujące posunięcie w dziedzinie techniki medycznej, co pozwala na mocną poprawę komfortu naszego życia.