Wybrzeże Bałtyku od lat przyciąga naprawdę dużą liczbę turystów. Ogromne większość z nich pragnie odpoczywać w znanych miejscowościach urlopowych. Ci, którzy wyszukują terenów znacznie bardziej spokojnych są w stanie odwiedzić wioskę Jantar, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Jantar ma nie cały tysiąc mieszkańców, jest więc raczej wsią, tak naprawdę nieprawdopodobnie wspaniale przygotowaną na to by móc przyjąć turystów. Noclegi Jantar wyszukamy tak naprawdęw ośrodkach wczasowych i domach które zwykle są zwiedzane przez turystów. Noclegi noclegi koniaków Jantar to bogata oferta tak naprawdę całorocznych pokoi gościnnych. Pełną ofertę przejrzysz pod linkiem Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości, którzy zdecydują się na odpoczynek w Jantarze? Historia wsi sięga XV wieku. Nie ma tutaj żadnych zabytków, ale w nawiązaniu do nazwy wsi (jantar, to inaczej bursztyn) zdecydowano się na otwarcie Muzeum Bursztynnictwa.

Zainteresował Cię ten wpis? Zatem przydadzą Ci się ekstra źródła, które przedstawią Ci więcej szczegółów na ten temat. Zachęcamy zatem do kliknięcia w poniższy link.

Muzeum liczy sobie przede wszystkim dwanaście lat. Turyści, którzy nastawieni są odwiedzić w stanie poznać historię wsi, ale tak naprawdę zobaczyć idealną kolekcję bursztynów. Wieś stara się wykorzystać swoje położenie na przeszłym szlaku bursztynowym do własnej promocji. Stąd każdego roku organizuje się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Statki na morzu

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Muzeum Bursztynnictwa to nie jedyna atrakcja w Jantarze. Przede wszystkim spora część turystów będzie przybywało tu ze względu na bajeczną plażę. Na tych, którzy będą chcieli spędzić czas nie tylko na plaży mogą wybrać się do szkółki jeździeckiej lub Indiańskiej Wioski. W roli przewodnika po wiosce występuje pisarz Leszek Michalik. Wioskę można pozwiedzać szczególnie w czasie wakacyjnym. Fascynaci entomologii z pewnością chętnie odwiedzą park owadów. Wspaniałe miejsca czekają także w innych miejscowościach. Na uwagę na pewno zasługuje położony w oddalonych o kilka kilometrów Stegnach zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku. Godnym zobaczenia obiektem świątynnym jest XVI-wieczny dzwon. W oddalonych o piętnaście kilometrów Kątach Rybackich stworzono rezerwat kormoranów. Działa tutaj też Muzeum Zalewu Wiślanego.