W dzisiejszych czasach dbanie o siebie jest o wiele prostsze niż dawniej. Nowe osiągnięcia w zakresie kosmetologii i medycyny estetycznej zapewniają kobietom coraz bardziej efektywną broń w walce z nieprzyjemnymi skutkami uciekającego czasu i wszelkimi niedoskonałościami ich urody. Panie mają do dyspozycji szeroki asortyment innowacyjnych kosmetyków pielęgnacyjnych, które produkowane są właściwie dla wszystkich problematycznych rodzajów skóry.

aplikowanie botoxu

Autor: Dr. Braun
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach kosmetycznych i aptekach znajdziemy kremy dla cery suchej, zanieczyszczonej oraz przetłuszczającej się. Specjalistyczne preparaty pomogą nam rozprawić się z rozszerzonymi porami, pękniętymi naczynkami, złuszczającym się naskórkiem oraz znienawidzonymi przez wszystkie kobiety zmarszczkami (poznaj koszty redukcji zmarszczek). Oczywiście zdarza się, że problemy skórne są zbyt poważne na to, by okiełznał je zwyczajny specyfik. W takim przypadku warto wybrać się na rozmowę do dermatologa lub gabinetu medycyny estetycznej.

Specjalista na pewno dobierze dla nas właściwy zabieg, dzięki któremu w końcu pozbędziemy się uporczywego kłopotu. Niestety korzystanie z tego typu możliwości nie zawsze spotyka się z uznaniem ludzi. W szczególności chodzi tu o zabiegi odmładzające. Osoby, które w ten sposób pragną walczyć z oznakami starzenia są piętnowane pomimo królującego w mediach kultu młodości. Spośród rozmaitych procedur odmładzających szczególnie złą opinią cieszy się botoks. Zwykłym ludziom kojarzy się on głównie spuchniętymi i zesztywniałymi twarzami gwiazd i celebrytów, które raz po raz goszczą na łamach kolorowych tygodnikach.

Zrozumiałym jest, iż takie zdjęcia nikogo nie zachęcą do poddania się zabiegowi z użyciem tego środka. Tymczasem toksyna botulinowa, bo tak brzmi fachowa nazwa botoksu, jest surowcem od lat wykorzystywanym w różnych dziedzinach medycyny. W dermatologii używa się jej do wygładzania zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki czy bruzdy wokół ust. Jeśli zdecydujemy się na ostrzykiwanie botoksem, warto poświęcić chwilę czasu na znalezienie godnego zaufania gabinetu. Bardzo przydatny w tej kwestii jest Internet. Wystarczy wrzucić do wyszukiwarki hasła: botox ceny, botox botox wrocław Warszawa (sprawdź Beauty Med), botox cennik lub botox opinie, by dotrzeć do opinii innych kobiet i móc porównać koszty wykonania zabiegu we własnym mieście .