Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, to miasto, które niejeden z nas chce odwiedzić. I znakomicie nadaje się nawet na kilkudniową wycieczkę, ponieważ nie każdy może dostać dwutygodniowy urlop. Co wpisać do najważniejszych punktów zwiedzania, kiedy i my mamy zamiar udać się do nadmienionego miasta?

Przede wszystkim – Zakazane Miasto. To chyba najbardziej znane wśród turystów miejsce, które składa się z największego na świecie drewnianego zespołu pałaców. Na pewno nie zobaczymy wszystkiego jednego dnia, ale nawet jeden dzień wystarczy, by zaparło nam dech w piersiach, gdyż jest tam po prostu wyjątkowo. Zespół pałacowy nieustannie jest odnawiany, toteż możemy zobaczyć coraz więcej i więcej.

Pekin

Źródło: pixabay.com

Drugim punktem naszej listy musi być Plac Tiananmen, a później – Świątynia Lamy – wielka i zachwycająca.

Gdy przeczytasz już niniejszy wpis, to poza tym zobacz także co posiada porządna witryna, ponieważ opisuje ona tak samo zajmujące kwestie.

Odnajdziemy w niej między innymi różne odsłony posągu Buddy, na przykład Buddę Leczącego lub Buddę Maitreji, jakiego otacza czterech królów. Nie można też zapomnieć o Letnim Pałacu, który chociaż nie jest umiejscowiony w pobliżu centrum miasta, to bez wątpienia jest godny zwiedzenia (czytaj). Jakim sposobem do niego dotrzeć? Nie dojeżdża tam metro, toteż wyłączną opcją jest taksówka, lecz z pewnością się nie zawiedziemy.

Azja

Źródło: pixabay

Bilety kupujemy zależnie od tego, co chcemy zobaczyć, z tego powodu ich cena może się różnić. Na zwiedzanie nie mamy nazbyt wiele czasu, zatem nie decydujmy się na dużo obiektów. Pekin to także znany całemu światu Wielki Mur, a jego kawałek w najlepszym stanie znajdziemy w Badaling. Można się tam udać autobusem, taksówką albo skorzystać z propozycji wycieczek proponowanych przez biura podróży. Pamiętajmy, by zabrać obuwie sportowe, albowiem wiele fragmentów Muru jest naprawdę niełatwych do przejścia.

Jeżeli akurat Pekinu nie dodałeś na listę miast, jakie chciałbyś zwiedzić, może wybierzesz inne? Może to być na przykład Bruksela, istotne jest, by podróżować, nie przestawać tego robić, gdyż to wspomnienia będą dla nas znaczące u schyłku wieku (zerknij). W każdej miejscowości można coś zwiedzić, wszędzie możemy cokolwiek zobaczyć, dlatego już teraz szukaj atrakcyjnych cenowo wycieczek albo niekosztownych biletów na samolot, a czekają cię fenomenalne doświadczenia.