Masaż biurowy w pracy – w jaki sposób wygląda oraz jakie są jego zalety?

Czy słyszałeś swego czasu o czymś takim, jak masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się obecnie coraz popularniejszy i proponuje go nadzwyczaj sporo firm posiadających w swojej ofercie różne aplikacje medyczne, warsztaty czy też inne programy zapobiegawcze związane ze zdrowiem.
Czy słyszałeś niegdyś o czymś takim, jak na przykład masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się obecnie coraz popularniejszy i proponuje go bardzo sporo firm posiadających w swojej ofercie przeróżne aplikacje medyczne, warsztaty bądź również inne programy ochronne połączone ze zdrowiem.

relaks w pracy

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com
W pracy, w szczególności w pracy biurowej, nasze ciało jest narażone na dużo schorzeń oraz dolegliwości. Jeżeli pracujesz przykładowo w pracy biurowej i spędzasz codziennie 8 godzin przed kompem, to naturalnie nie raz czujesz bóle pleców czy mięśni. Siedzący tryb życia towarzyszy nam dziś coraz częściej, czy to w pracy, w domu przed telewizorem czy także podczas jazdy wozem/autobusem, a to powoduje niemało niekorzystnych skutków dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego dużo firm oferuje profesjonalny masaż biurowy, który ma na celu wprowadzenie zdrowych oraz wartościowych nawyków relaksujących w miejscu pracy – http://www.shadu.pl/|http://www.shadu.pl/project/programy-prozdrowotne-w-firmie/”>http://www.shadu.pl/project/programy-prozdrowotne-w-firmie/|http://www.shadu.pl/project/strefa-relaksu-w-biurze/”>http://www.shadu.pl/project/strefa-relaksu-w-biurze/|http://www.shadu.pl/project/masaz-w-miejscu-pracy/”>http://www.shadu.pl/project/masaz-w-miejscu-pracy/}. Jest to zabieg ochronny, i jednocześnie leczniczy, którego celem jest odprężenie całego ciała w czasie pracy. Robiony jest na specjalnym krześle, a ponadto zajmuje zaledwie kilka minut, w związku z tym nie zaburza typowego rytmu pracy. Taki masaż jest przystosowywany indywidualnie do potrzeb każdego pracownika, zaś terapeuta koncentruje się kolejno na wybranych częściach ciała, które są w największym stopniu obciążone w trakcie pracy, a więc na barkach, szyi, kręgosłupie, karku, ramionach albo również na dłoniach.

praca przy komputerze

Autor: Microlinks
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej pracodawców decyduje się na masaż w pracy, ponieważ przynosi on istotnie sporo korzyści. O poniektórych nadmieniliśmy już wyżej – odprężenie, przeciwdziałanie bólom kręgosłupa lub mięśni, co więcej masaż biurowy pozwala też obniżyć stres i zrelaksować się. Wpływa też na zwiększenie wydajności w pracy czytaj całość tutaj. Pracownicy, jacy nie odczuwają zmęczenia, znudzenia czy przeróżnych dolegliwości bólowych bezsprzecznie pracują chętniej i wydajniej, wobec tego stawianie na zadowolenie i wigor swoich pracowników na pewno będzie miało pozytywne odbicie w wykonywanej przez nich pracy .