Okazuje się, iż leczenie zaćmy w znajdujących się na terenie Czech ośrodkach zdrowia to idealna alternatywa dla polskich chorych. Nie będą oni bowiem tam czekać w długich kolejkach, tylko zabiegi przeprowadzane są praktycznie „od ręki”. W kraju na zabieg tego typu czeka prawie pół miliona chorych, a razem z uprawomocnieniem Dyrektywy Transgranicznej Polacy mogą decydować się na to, aby zabieg wykonać w Czechach.

okulistyka

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Czeskie kliniki umożliwią to Naszym pacjentom, jak najdokładniej szykując się na ich przyjmowanie. Szpitale przyjmują tłumaczy, ekspertów od polskiego rynku, organizują transport oraz tańszy pobyt w hotelach. Sporo tych szpitali uruchomiło witryny po polsku, co motywuje chorych do korzystania z takich świadczeń. Na dodatek, zachęcające jest jeszcze to, że czeskie kliniki operujące kataraktę udostępniają w Polsce punkty informacji, gdzie chorzy których interesuje leczenie zaćmy w Czechach mają okazję doinformować się wszystkich detali, nawet z przejrzeniem filmików na których przedstawione pozostaje, w jaki sposób wykonuje się zabieg (http://glowspa.pl/infuzja-tlenowa/) – przeczytaj na stronie.

Pacjent w klinice opłaca sam rachunek, aczkolwiek potem może oczekiwać na refundację kosztów z Narodowego Funduszu Zdrowia, o ile naturalnie przedstawi podaną dokumentację dotyczącą leczenia. Najczęściej w ośrodkach pacjenci dostają już przetłumaczone dokumenty, co dodatkowo będzie sporym uproszczeniem. Każdy bez wyjątku pacjent musi mieć na względzie to, by przedłożyć całość dokumentacji, a jeśli niczego w nich nie będzie brakować to do miesiąca powinien otrzymać zwrócone koszty. Pacjenci znacznie częściej to wykorzystują, a aktualne badania (sprawdź czym jest test pernatalny sanco) wykonane w takim zakresie wskazują, iż są oni usatysfakcjonowani nie tylko z tego, jak jest prowadzone leczenie, ale i z tego, że bezzwłocznie otrzymują pieniądze.

Zdrowe oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Opłaca się podkreślić, iż w ramach Dyrektywy Transgranicznej można zdecydować się na dowolnie dobrany zabieg na obszarze Unii Europejskiej. Tymczasem to stricte zabieg usuwania katarakty w Czechach jest najczęściej dobieranym przez rodzimych chorych od czasu, kiedy dyrektywa taka funkcjonuje. Usuwanie zaćmy w znajdujących się na terenie Czech ośrodkach zdrowia jest więc faktycznie doskonałą alternatywą z jakiej korzystają polscy chorzy. A wszystko wskazuje na to, że w tym roku także się to nie zmieni, bo czeskie ośrodki są jak najlepiej odbierane.