Obecna kosmetologia oferuje coraz więcej możliwości kobietom, które chcą ładnie i młodo się prezentować. Dotyczy to nie tylko nowych związków, pozwalających na otrzymanie spektakularnych efektów, ale także bardzo nowoczesnych technik, takich jak na przykład coraz częściej stosowane lasery. Do tego typu technik można także zaliczyć nici liftingujące, które pozwalają na znaczną poprawę wyglądu skóry bez stosowania typowych metod operacyjnych.

twarz kobiety

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com
Używa się je nie tylko na samej twarzy, lecz również na udach, brzuchu, piersiach i ramionach Używane obecnie nici powinny się wchłonąć przez rok, mają w sobie między innymi kwas polimlekowy, jaki dodatkowo wzmacnia odmładzające rezultaty. Sama metoda będzie polegać na wprowadzeniu nici przez nieduże nakłucia specjalną igłą. Sam zabieg jest przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu i trwa przeciętnie nie więcej niż kilkadziesiąt minut. Duża poprawa wyglądu widoczna jest już zaraz po zabiegu, a na optymalne efekty trzeba poczekać następne parę tygodni.

Za to jeśli będzie chodzić o substancje aktualnie stosowane podczas kosmetycznych zabiegów, to niekwestionowanym królem jest kwas – kwas hialuronowy Wrocław – hialuronowy (poznaj jego działanie). Nie bez podstawy obecnie się go uznaje za eliksir młodości, gdyż jego zastosowanie jest bardzo szerokie, również medycyna coraz częściej korzysta z tego, co potrafi. Sam kwas naturalnie występuje w naszych organizmach, przede wszystkim w skórze i płynie stawowym, a jego najważniejszą rolą jest wiązanie wody.

I to właśnie ten mechanizm wykorzystywany jest w skórze, a jego zaburzenie powoduje zmarszczki i wiotczenie. Jeżeli poziom kwasu się zmniejsza, to się niszczą włókna kolagenowe i to właśnie będzie powodem kłopotów z wyglądem skóry. Z tego też powodu kwas ten wchodzi w skład rosnącej ilości różnorakich kremów odmładzających, a dodatkowo wykorzystuje się go w wygładzaniu zmarszczek. Kwas wstrzykuje się w postaci elastycznego żelu, który wypełnia zmarszczkę i wygładza przy tym skórę. Rezultaty są od razu widoczne i utrzymują się przez okres nawet dwunastu miesięcy.