Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej marek ekologicznych. Dzisiaj kosmetyki naturalne można kupować praktycznie wszędzie, lecz trzeba zawsze czytać naklejki. Najbezpieczniej jest korzystać ze sprawdzonych marek, jakich zestaw dostępny jest w sklepach, lub drogeriach internetowych. Bio kosmetyki są efektywne i bezpieczne. Prawidłowo akceptuje je też cera drażliwa, jaka reaguje podrażnieniem na mikstury tradycyjne.

Żele do mycia ciała, lub szampony do włosów gorzej się pienią, albowiem w ich zestawie nie ma detergentów. Warto używać balsamów do ciała, kremów nawilżających, kremów do rąk i nóg, balsamów do ust. Wśród bio kosmetyków są dobre żele pod natrysk i szampony, które zwykle mniej wysuszają cerę niż standardowe, albowiem dużo z nich zawiera bardziej łagodne surowce myjące. Godne uwagi są organiczne odżywki i maseczki do włosów, jakie nie obciążają włosów tak jak standardowe mieszanki.

kosmetyki

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Nie tylko dla dzieci i uczuleniowców stosowne są kremy z naturalnymi filtrami UV, jakie efektywnie ochraniają przed promieniowaniem – czytaj nieco więcej. Bio kosmetyki nie mogą mieścić ekstraktów roślinnych przekształcanych genetycznie, substancji zdobywanych z ropy naftowej, oraz barwników i konserwantów chemicznych, a także surowców pochodzących z martwych ciał zwierząt.http://sentiell.pl/pol_m_Bransoletki-na-reke-147.htmlWarto dodać, że buteleczki, czy opakowania po kremach muszą nadawać się do recyklingu, to znaczy powtórnego przetworzenia. Kosmetyk naturalny posiada certyfikat asygnowany przez organizację ekologiczną.

W zawartość mieszanek musi wchodzić minimum 95 proc. roślinnych i mineralnych substancji, które pochodzą z hodowli ekologicznych. Wszelki cykl wytwarzania kosmetyków jest starannie sprawdzany w ten sposób, żeby nie krzywdzi środowiska. W recepturze mikstur dozwolone są konserwanty pochodzenia naturalnego.
Naturalne pudry są roślinną alternatywą dla pudrów mineralnych – czytaj o naturalnych pudrach . Posiadają predyspozycje najwyższej pochłaniania nadmiaru sebum, pozostawia skórę na bardzo długo matową, również jedwabiście gładką. Puder naturalny nie zamyka porów, jest neutralny i z sukcesem może być wykorzystywany do matowienia kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.