Paryż – przez większość ludzi uznawany jest za miasto zakochanych. Wiele par wybiera stolicę Francji na podróż poślubną, by przeżyć z ukochaną osobą przeurocze chwile tuż po uroczystościach zawarcia związku małżeńskiego. Niejednokrotnie też mężczyźni decydują się właśnie tam poprosić swą wybrankę o rękę, ponieważ pani będąca pod urokiem tego przepięknego miasta z pewnością powie „tak”.

Warto zacząć wspólne życie na moście zakochanych, opowiadając tę chwilę swoim dzieciom i wnukom.

Sprawdź więcej informacji, a poznasz dodatkowe wiadomości, które na pewno także Cię zaciekawią. Nie zwlekaj więc i użyj linku żywe choinki!

Jeżeli zatem i ty zamierzasz jechać do Paryża, zabierając tam ze sobą własną ukochaną, powinieneś wiedzieć, co oferuje niniejsze miasto, aby znakomicie je poznać.

Paryż

Autor: Soreen D
Źródło: http://www.flickr.com

Za wyjątkowo romantyczne miejsce uznaje się plac Place de Furstenberg, gdzie dobrze jest usiąść komfortowo na ławce oraz po prostu cieszyć się otaczającym nas dywanem pięknych, pachnących kwiatów, gdy słońce jest wysoko na niebie. Tutaj też warto klęknąć, kiedy chcielibyśmy poprosić ukochaną o rękę, a potem udać się do jednej z uroczych restauracyjek, których tutaj nie brak . Po tam rewelacyjnym rozpoczęciu wspólnego wyjazdu można zaplanować sobie dalsze zwiedzanie, na pierwszym miejscu zamieszczając naturalnie wieżę Eiffla. To w szczególności typowy obiekt Paryża, dlatego nie można wrócić bez fotografii uwieczniającej nas z nadmienioną wieżą.

Paryż

Autor: Steve Baty
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim zasadniczym punktem jest Luwr, czyli największe muzeum sztuki na świecie, które udostępnia 255 sal z wystawami. Należy zarezerwować sobie rzeczywiście dużo czasu, gdyż jest co oglądać i czym się oczarować. Należy też pamiętać o Łuku Triumfalnym oraz Wersalu, pałacu z przepięknym parkiem, jaki każdego roku zwiedzają tysiące turystów. W Paryżu mieści się również znana, gotycka katedra Notre-Dame i najsłynniejsza aleja Paryża, czyli Pola Elizejskie (kliknij tutaj). To właśnie tutaj każdego roku odbywają się parady wojskowe.

Jeżeli odwiedzimy już Paryż oraz marzy nam się następna podróż, dobrze tym razem obrać sobie za cel Frankfurt. Oczywiście nie jest to miasto miłości, ale również zasługuje na odwiedziny, chociaż na weekendy. Frankfurt co dzień tętni życiem, a jego znamiennym punktem są bez wątpienia lśniące w słońcu drapacze chmur znajdujące się w samym centrum miasta.