Często okazuje się, iż bardzo wiele rzeczy całkowicie niespodziewanie przydaje się w domu kiedy jesteśmy rodzicami kilkulatka. To, iż dobrze jest posiadać więcej paczek mokrych chusteczek w paczkach ekonomicznych albo śliniaczków – to pewnik, ulubiona kaszka również nagle nie może się skończyć, lecz zdarza się, iż całkowicie inne przedmioty mogą być przydatne niż te, jakich każdego dnia używamy.

Maluchom

choroba

Źródło: pixabay.com

zdarza się chorować – to normalne.

Jeżeli potrzebne Ci kolejne źródło inspiracji, zerknij koniecznie pod ten link. Przeczytasz tam artykuły napisane przy wykorzystaniu podobnej retoryki.

Zwłaszcza, gdy uczęszczają do przedszkola. Nieważne czy to katar na tle alergicznym czy z powodu przeziębienia, warto koniecznie posiadać u siebie krople do nosa Sulfarinol i podawać je zgodnie z zaleceniami doktora lub zaleceniami znajdującymi się na ulotce. Więcej informacji: kliknij i sprawdź. Krople szybko zmniejszają naczynia krwionośne, lecz nie przesuszą nadmiernie śluzówki, dzięki czemu krople do nosa Sulfarinol można stosować przy każdym katarze. Gdy dzieciątko jest marudne i nie chce jeść, dobrze jest zachęcić je czymś, co mu smakuje, np. mlekiem Bebilon sojowy. Można dodać banana lub dołożyć inne owoce sezonowe i stworzyć w ten sposób znakomite śniadanie lub drugie śniadanie. Posiłek nie będzie ciężki, ale zagwarantuje maluchowi uczucie sytości. Możemy do mleka Bebilon sojowy dodać kakao i uzyskać w ten sposób pyszny deser. Posiłki na bazie tego mleka nie mają laktozy, dlatego nie wywołają alergii u maluszka. Jeśli brak nam pomysłu na rozwojową zabawę, warto posiadać w mieszkaniu zapas skrobi kukurydzianej, soli i oliwki dla dzieci a także mąki kartoflanej.

radosne dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Z mąki i oliwki dla dzieci możemy zrobić „magiczny piasek” – rodzaj piasku, który zaangażuje malucha na wiele godzin. Z soli i mąki pszennej można wytworzyć masę solną, powycinać kształty foremkami do ciasteczek, a później wysuszyć i ozdobić.

Jeśli będziesz zdania, że umieszczone w tym tekście informacje są godne uwagi, zobacz dodatkowo szczegóły w linku cumind. Odnajdziesz tam tak samo przydatne dane.

Z mąki kartoflanej i małej porcji wody otrzymamy ciecz nienewtonowską, jaka również będzie doskonała do zabawy na kilka godzin. Który szkrab nie lubi moczyć rączek w wodzie czy też błocie? dodatkowym atutem skrobi kartoflanej jest jeszcze fakt, że może zastąpić zasypkę dla dzieci.

Rodzice najczęściej są bardzo zaradni i z banalnych rzeczy wyczarowują świetne zabawki angażujące maluchy przez długi czas, a kiedy brak czegoś istotnego pod ręką, też stosują swoje sprawdzone sposoby.