Często okazuje się, iż bardzo wiele rzeczy całkowicie niespodziewanie przydaje się w domu kiedy jesteśmy rodzicami kilkulatka. To, iż dobrze jest posiadać więcej paczek mokrych chusteczek w paczkach ekonomicznych albo śliniaczków – to pewnik, ulubiona kaszka również nagle nie może się skończyć, lecz zdarza się, iż całkowicie inne przedmioty mogą być przydatne niż te, jakich każdego dnia używamy.

Maluchom

choroba

Źródło: pixabay.com

zdarza się chorować – to normalne. Zwłaszcza, gdy uczęszczają do przedszkola. Nieważne czy to katar na tle alergicznym czy z powodu przeziębienia, warto koniecznie posiadać u siebie krople do nosa Sulfarinol i podawać je zgodnie z zaleceniami doktora lub zaleceniami znajdującymi się na ulotce. Więcej informacji: kliknij i sprawdź. Krople szybko zmniejszają naczynia krwionośne, lecz nie przesuszą nadmiernie śluzówki, dzięki czemu krople do nosa Sulfarinol można stosować przy każdym katarze. Gdy dzieciątko jest marudne i nie chce jeść, dobrze jest zachęcić je czymś, co mu smakuje, np. mlekiem Bebilon sojowy. Można dodać banana lub dołożyć inne owoce sezonowe i stworzyć w ten sposób znakomite śniadanie lub drugie śniadanie. Posiłek nie będzie ciężki, ale zagwarantuje maluchowi uczucie sytości. Możemy do mleka Bebilon sojowy dodać kakao i uzyskać w ten sposób pyszny deser. Posiłki na bazie tego mleka nie mają laktozy, dlatego nie wywołają alergii u maluszka. Jeśli brak nam pomysłu na rozwojową zabawę, warto posiadać w mieszkaniu zapas skrobi kukurydzianej, soli i oliwki dla dzieci a także mąki kartoflanej.

radosne dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Z mąki i oliwki dla dzieci możemy zrobić „magiczny piasek” – rodzaj piasku, który zaangażuje malucha na wiele godzin. Z soli i mąki pszennej można wytworzyć masę solną, powycinać kształty foremkami do ciasteczek, a później wysuszyć i ozdobić.

Jeśli będziesz zdania, że umieszczone w tym tekście informacje są godne uwagi, zobacz dodatkowo szczegóły w linku cumind. Odnajdziesz tam tak samo przydatne dane.

Z mąki kartoflanej i małej porcji wody otrzymamy ciecz nienewtonowską, jaka również będzie doskonała do zabawy na kilka godzin. Który szkrab nie lubi moczyć rączek w wodzie czy też błocie? dodatkowym atutem skrobi kartoflanej jest jeszcze fakt, że może zastąpić zasypkę dla dzieci.

Rodzice najczęściej są bardzo zaradni i z banalnych rzeczy wyczarowują świetne zabawki angażujące maluchy przez długi czas, a kiedy brak czegoś istotnego pod ręką, też stosują swoje sprawdzone sposoby.