Istnieją rejony w Polsce rzadko zwiedzane przez wędrowców. Na obszarze gminy Bełchatów znajduje się dużo intrygujących obiektów zabytkowych. Przynależą do nich grupy pałacowe i dworskie, z reguły otoczone parkami i obiektami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, także mnogie, z reguły zniszczone i obecnie już nieużytkowane cmentarze ewangelickie. Wielbicielom przeszłości powinno się polecić praktycznie nieznane, przez co również sporadycznie odwiedzane ruiny dworu obronnego w Mikorzycach, tworzące pozostałość najstarszej ocalonej budowli świeckiej na obszarze powiatu bełchatowskiego.

podróże

Źródło: pixabay.com

Nad rzekami Widawką, Rakówka i ich dopływami stoją nadal, rzadkie już dziś, drewniane i murowane młyny wodne. Na terenie Dobiecina, wsi graniczącej od wschodu z Bełchatowem, uratowały się resztki sporego zespołu pałacowego, na jakie składają się oficyna, obiekty gospodarcze, gigantyczny spichlerz, pozostałości parku, także ozdobna brama z częściowo uchowanym ogrodzeniem.

Każdy odsyłacz do artykułu prowadzi tylko do wartościowych stron, na jakich przeczytać możesz o istotnych zdarzeniach. Nie zwlekaj, ale kliknij w ten link!

Amatorom aktywnego odpoczynku polecić trzeba wypoczynek nad zbiornikami wodnymi, gdzie do dyspozycji są pokoje Bełchatów. Jest również przyzwoicie rozwinięta baza hotelarsko gastronomiczna – zajrzyj do serwisu. Ośrodek stwarza cudowne warunki do rozkwitu wszelkich form odpoczynku, w tym przeróżnych gatunków turystyki aktywnej i sportów wodnych. Czas wolny jest możliwość spędzać na kajakach, rowerach wodnych, łódkach i żaglówkach, jest w tym miejscu również wypożyczalnia wyposażenia wodnego. W regionie osady Słok, blisko Bełchatowa zaistniał w latach siedemdziesiątych sztuczny zbiornik retencyjny o powierzchni 75 hektarów.

LNad brzegiem zbiornika odnajduje się zespół wypoczynkowy. Można w tym miejscu również skorzystać z eleganckiego hotelu, domków kempingowych, są także pokoje Bełchatów. Tereny leśne bogate w grzyby, a również obecność sporych gatunków ryb w zbiorniku, tworzą wspaniałe warunki na wycieczki i grzybobrania. Romantyczne położenie terytoriów i dobry system pobocznych dróg o małym natężeniu ruchu pojazdów samochodowych to świetne miejsce eskapad rowerowych dostarczających możliwość czynnego i zdrowego wypoczynku. Sprawdź oceny: