Czy warto sięgać po odżywki dla sportowców? Czy ich używanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia? To pytania, które z pewnością zadaje sobie sporo osób zanim zdecyduje się rozpocząć ich stosowanie.

umięśniony mężczyzna

Źródło: flickr.com

Spora liczba odżywek dla osób aktywnych fizycznie to dostępne bez recepty w każdej aptece suplementy diety. Najczęściej stosowane odżywki (przetestuj w promocji odżywki dla sportowców – sklep.sport-max.pl/) dla sportowców to te, które wzmagają spalanie tłuszczu oraz odżywki dla sportowców, które mają sprawić, że nastąpi szybszy przyrost masy mięśniowej. Zażywają je głównie osoby, które mimo wielu ćwiczeń i przestrzegania diety zawierającej duże ilości białka, a mało tłuszczu mają problemy z pozbyciem się tłuszczu i wypracowaniem masy mięśniowej. W żadnym wypadku odżywki – zerknij na real pharm aakg – tego typu nie zastąpią jednak wysokobiałkowej diety oraz aktywności fizycznej – oferta Giełdy Suplementów. Zawsze zażywanie tego rodzaju suplementów musi być połączone z właściwym treningiem , który ma charakter siłowy. Wśród bezpiecznych odżywek dla sportowców wymienić należy przede wszystkim odżywki , które zawierają glutaminę lub białko. Nie zagrażają one, co nie jest równoznaczne z tym, że mogą być stosowane w w dowolnie określonych ilościach.

Sportowcy – nawet amatorzy – naprawdę chętnie sięgają nie tylko po odżywki, ale także po napoje izotoniczne. W ich składzie obecne są głównie składniki mineralne, które w czasie dużego wysiłku są tracone w znacznych ilościach przez organizm. Obecny jest w nich więc magnez, wapń, sód, potas i fosfor – sprawdź szczegóły na . Do napoi o charakterze izotonicznym dodawane są także węglowodany oraz witaminy. Jeśli jednak celem dużego wysiłku fizycznego jest zgubienie nadmiernych kilogramów, należy zażywać te napoje zachowując ostrożność.

odżywki na masę

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo dużej zawartości składników mineralnych i witamin są one naprawdę kaloryczne. Jeśli zamierzamy zmniejszyć wagę, to podczas treningu zamiast napoi izotonicznych powinno się raczej sięgać po wodę mineralną, przede wszystkim po taką, która zawiera dużą ilość sodu. Woda mineralna nie zawiera kalorii – można więc sięgać po nią bez lęku o dodatkowe kilogramy. Nie powinno się zapominać, że bardzo ważne jest nawadnianie organizmu nie po, ale podczas aktywności fizycznej. W żadnym wypadku nie należy stosować sterydów anabolicznych. Wywierają one niezwykle szkodliwy wpływ na cały organizm i mogą prowadzić do uszkodzenia różnych narządów.