Len sławny jest ze swych wartości już od czasów antycznych. Współcześnie olej z nasion lnu wyciskany na zimno, używany jest do celów zdrowotnych, kosmetycznych, kulinarnych. Z kolei wyciskany na gorąco, posiada przeznaczenie techniczne do wyrobów farb, lakierów, barwników, kitu i żywic artystycznych.

Olej kokosowy

Autor: Phu Thlnh Co
Źródło: https://www.flickr.com
Zawarte w nasionach lnu składniki posiadają oddziaływanie osłaniające otoczkę śluzową układu pokarmowego. Wyciskany na zimno z siemienia lnianego olej lniany mieści ogromnie wiele kwasów omega-3. Badania naukowe pokazują, iż właściwa wielkość w diecie omega 3 może być lekarstwem, oraz działać zapobiegawczo na sporo chorób związanych z pracą mózgu, takich jak przygnębienia, czy dolegliwości maniakalno-depresyjne, także schorzenie Alzheimera.

Jeżeli jemy olej lniany, bez trudu pozyskamy odpowiednie proporcje omega 3. A jeśli ponadto zjemy porcję ryb kilka razy w tygodniu, możemy być spokojniejsi o własne zdrowie. Aby olej nie utracił swoich drogocennych właściwości, musi być odpowiednio sporządzany i przechowywany (sprawdź).

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst umieszczony na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej higienizacja stomatologiczna w tym miejscu, przeczytasz tam tego typu informacje.

Musi być przechowywany w ciemnych butelkach, bo pod wpływem światła zaczyna się psuć i utleniać.
Olej lniany powinien posiadać płynną spoistość i być nienagannie przejrzysta.

Zaciekawił Cię nasz opis? Zajrzyj zatem do następnego artykułu i czytaj artykuł (https://filtrynakran.pl/pl/c/BIDONY-TERMICZNE-ZE-STALI-NIERDZEWNEJ/27) do woli o ciekawiących Cię sprawach.

absorbuje różne wonie, w związku z tym trzeba opakowania szczelnie zamykać. Oleje (sklep ze zdrową żywnością) trzeba magazynować w temperaturze nie wyższej niż 15o C, lecz perfekcyjne warunki zagwarantuje im temperatura + 4 do +8o C. Oleju lnianego nie powinno się wykorzystywać do obróbki kucharskiej, wyłącznie zużywać na zimno, jako uzupełnienie do pokarmów.

Znakomity olej kokosowy odnalazł przeznaczenie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce, dzięki swoim przymiotom leczniczym i pielęgnacyjnym. Jest najlepszym lekarstwem na odchudzanie. Pozwala bowiem pozbyć się nadwagi gdyż nie odkłada się w formie zbędnego tłuszczu, ale jest wykorzystywany do produkcji energii i wypalania kalorii.
Najzdrowszym olejem kokosowym jest ten tłoczony na zimno. W temperaturze do 26 stopni C olej kokosowy (oleje kokosowe – sklep ze zdrową żywnością) zatrzymuje postać stałą, jest białej barwy, ma wyraźny i bardzo przyjemny koksowy zapach. W wyższej temperaturze staje się ciekły. Trzeba wystrzegać się oleju kokosowego rafinowanego.