Posiadanie pociechy jest zwykłą potrzebą człowieka. Większość ludzi chce posiadać dzieci, a komplikacja pojawia się, kiedy pojawienie się pociechy odsuwają trudności z zajściem w ciążę. Długotrwałe leczenie bezpłodności wystawia pary na prawdziwą próbę. Pomimo iż stres połączony z niepłodnością jest nie do uniknięcia, są metody na to, by oswoić się z tym problemem. Przede wszystkim wypada uświadomić sobie, że wahania nastroju i zmienne uczucia, także reakcje będą codziennością.

kobieta w ciąży

Autor: Luis Roberto Lainez
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz tego konieczne jest pozyskanie szczegółowych wiadomości, jakie opisze ginekolog Bielsko Biała na temat niepłodności, także jej terapii – poznaj ginekologa z tego miasta. Ważne jest również skoncentrowanie się na tych czynnikach, na jakie mamy oddziaływanie i pogodzenie się z tym, co przewyższa własne możliwości. Wskazane jest również otwarte omówienie kłopotu niepłodności z małżonkiem i podzielenie się z nim własnymi emocjami.

W ostatnim czasie wzrosła ilość par mających trudność z posiadaniem dzieci. Jednym z czynników braku ciąży jest niemożliwość otrzymania komórek jajowych u kobiety. Wpływ na to może posiadać wiek, przebyte schorzenia, inwazyjne leczenie, albo indywidualne skłonności. Postępy w dziedzinie embriologii przynoszą jednak szansę na walkę z takimi komplikacjami. Ową szansą jest dawstwo komórek jajowych – przeczytaj więcej. Są programy skierowane do niewiast i par, jakie zdecydowały się na zapłodnienie pozaustrojowe, jednak pragną także pomóc potrzebującym innym paniom i parom. Celem takiego projektu jest podanie części komórek jajowych innej kobiecie, bądź parze.

Kiedy para zdecyduje się użyć komórek jajowych dawców, mogą zobaczyć wcześniej pulę dawców komórek i wybrać pretendenta z puli. Przygotowanie endometrium do przyjęcia embrionu jest nadrzędne w programie biorstwa. Zakłada się, że dla powodzenia jest wymagany rozwój właściwej grubości endometrium. W czasie gdy dawczyni komórek jajowych przygotowuje się do ich oddania, przyjmujący ma przeprowadzane badania pułapu hormonów warunkujących harmonijną implantację zarodka, to znaczy estrogenów i progesteronu. Biorczyni wykonuje test ciążowy dwa tygodnie po transferze embrionów z nadzieją na wytęsknioną ciążę.