Soczewki kontaktowe na pewno są niesamowicie pomocne w życiu. Pozwalają bowiem na bezproblemowe uprawianie sportu, nie musimy się obawiać, że zaparują jak okulary, nie zsuną się również z nosa. W jaki sposób jednak dobrać soczewki kontaktowe, jak o nie dbać?

Soczewki kontaktowe to przede wszystkim wygoda, dzięki nim w związku z tym można normalnie uprawiać sport jak również nie martwić się o spadające okulary.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, sprawdź informację (http://www.aksonaxis.pl/uszkodzenie-rdzenia-kregowego/) opisującą podobny temat. Najprawdopodobniej ona też Cię zainteresuje.

Do tego, soczewki kontaktowe – rajsoczewek.pl – dają nieograniczony zakres widzenia, bez zniekształcania. Nie musimy zwracać uwagi na warunki atmosferyczne, soczewki kontaktowe, o czym już wspomnieliśmy na początku, nie będą parować. Ważny jest także aspekt estetyczny, ponieważ bez okularów sporo ludzi prezentuje się znacznie lepiej. Soczewki kontaktowe pozwalają też nosić modne okulary przeciwsłoneczne, zawsze natomiast warto posiadać w zapasie korekcyjne okulary.

soczewka

Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com

Soczewki kontaktowe doskonale korygują krótko- oraz dalekowzroczność, ale i starczowzroczność i astygmatyzm. Soczewki wymieniane co jakiś czas, jak soczewki jednodniowe czy miesięczne kupić można w mocach od plus sześciu do minus dwunastu, natomiast roczne zamawia się indywidualnie oraz dostępne są od plus trzydziestu do minus trzydziestu. Doborem soczewek zajmują się okuliści, lecz również optometryści Soczewki miękkie są bardzo popularne, robi się je z polimeru, który zwany jest hydrożelem albo silikonowym hydrożelem. Taka substancja w stanie suchym posiada właściwości twardego tworzywa organicznego, zaś po uwodnieniu jest zmiękczony i elastyczny. Od poziomu uwodnienia i przepuszczalności powietrza zależy rodzaj soczewek – wypróbuj soczewkę jednodniową z Lens-Shop. Stopień tego typu uwodnienia jeśli chodzi o soczewki miękkie waha się między 30 a 75 procent. W soczewkach takich woda odpowiada za ilości przepuszczanego tlenu.

Są soczewki kontaktowe miękkie powodujące korektę wady, lecz też lecznicze, czyli używane jako opatrunek oraz kosmetyczne – powodujące zmianę barwy oraz tego jak wygląda tęczówka. Można je również podzielić jeśli chodzi o tryb noszenia (Zamów takie: proclear one day multifocal 30 jednodniowe soczewki bądź inne), czyli w systemie dziennym, zdejmowane są na noc, w systemie elastycznym, okazjonalnie można w nich spać, jak i do ciągłego noszenia, jakie nie zdejmuje się przez jakiś czas, na przykład przez około miesiąc. Soczewki twarde produkuje się z surowca organicznego o dość wysokiej tlenoprzepuszczalności. Są one trwalsze i mają mniejszą średnicę aniżeli soczewki miękkie. Posiadają one również wady, na przykład oczy się do nich długo będą przyzwyczajać.