Większość z nas trzyma przy sobie co najmniej kilka kart i dokumentów. Większość z nich ma wymiar bardzo podobny do tradycyjnych kart bankomatowych, ostatnio stało się to standardem z powodu uniwersalności i praktyczności. Do tego grona dołączyć również może jeszcze jedna karta, przez wielu uznawana za najbardziej ważną ze wszystkich.

Co prawda w czasie wygodnego miejskiego życia mało kto będzie ją doceniał, lecz trafiają się okoliczności, gdy nawet może pomóc w uratowaniu życia. Niektórzy już się pewnie domyślili, że będzie tu chodzić kartę przeżycia, a ci, którzy nie mają świadomości, co to jest takiego, powinni się zaznajomić z tym artykułem. Tak naprawdę karta przeżycia, to kawałek blachy z kilkoma otworami i odpowiednio obrobionymi brzegami. Rozmiarowo karta ta będzie doskonale pasować do każdego portfela, bo jest dokładnie taka sama jak prawa jazdy, karty kredytowe albo dowody. Nie zajmuje dużo miejsca, jest lekka, a w wielu sytuacjach może bardzo się przydać, bo pozwala na tyle samo, co dobrej klasy wielofunkcyjny nóż.

Rzecz jasna korzystanie z noża czy innych narzędzi będzie dużo bardziej wygodne, bo są dużo większe i prościej się je trzyma. Ale karta survivalowa z założenia nie będzie służyła do robienia wszystkich prac, lecz do tego, żeby pomóc w awaryjnych sytuacjach.

Dobre modele umożliwiają przede wszystkim otwieranie puszek i butelek – to akurat może się przydać i na obozie, i podczas towarzyskich spotkań na ognisku. Lecz może również służyć w charakterze noża, kilku centymetrowym ostrzem w rzeczywistości można rzeczywiście sporo przeciąć. W ten niewielki przyrząd projektanci włożyli także kilka bardzo przydatnych narzędzi. Znajdzie się więc tam śrubokręt, klucz motylkowy i wielokątny, a także nieduża piłka, która pomimo że ma zaledwie kilka centymetrów, to jej ostrze jest naprawdę ostre. Karty tego typu oferowane są przez wiele sklepów i w pierwszej chwili wszystkie wyglądają tak samo, lecz ważne jest, aby były one zrobione z porządnej, hartowanej stali, bo wówczas długo posłużą.

–> skontakuj się