Szereg środków o działaniu przeciwbólowym oraz wykazujących działanie przeciwgorączkowe jest dostępnych w aptekach bez recepty. Specyfiki te są bezpieczne, jednak nie powinno się przesadzać z ich stosowaniem.

tabletki

Autor: Stefan Funke
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród popularnych leków dostępnych w aptece bez recepty znajduje się No-Spa. No-Spa jest lekiem o działaniu rozkurczowym na mięśnie gładkie. Skurcze mięśni gładkich powodują silne bóle podbrzusza i okolic. Ból ten pojawiać może się w wyniku stresu, zazwyczaj skurcze te są efektem nadmiernej ilości spożywanych pokarmów. Na skurczowe bóle podbrzusza bardzo często uskarżają się także kobiety w okresie miesiączki. No-spa jest jednym z najchętniej stosowanych leków przy takiego rodzaju dolegliwościach – .

Jest dostępne bez recepty w aptekach również internetowych. Jednym ze składników, które zawiera No-Spa jest chlorowodorek drotaweryny. To właśnie ta substancja łagodzi bóle wywołane skurcze mięśni gładkich. Substancja ta wchłania się jest bardzo szybko, toteż ból po zastosowaniu No-Spy mijają równie szybko. Jak wszystkie leki, także No- Spa może nieść za sobą skutki uboczne. Niedogodności w związku ze skutkami ubocznymi zdarzają się jednak u niewielu osób. Zanim połkniemy pigułkę uważnie przeczytajmy dołączoną z informacjami ulotkę.

tabletki

Autor: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com

Pośród dostępnych bez recepty medykamentów przeciwbólowych i przeciwgorączkowych znajdzie się także Pyralgina – więcej informacji. Lek Pyralgina jest wykorzystywana jako lek przeciwbólowy dla tych, którzy zmagają się z silnymi dolegliwościami bólowymi. Jako lek o działaniu przeciwgorączkowym mogą ją stosować osoby, u których stany gorączkowe nie spadają mimo przyjęcia innego leku przeciwgorączkowego oraz osoby, które nie mogą stosować innych środków o działaniu przeciwgorączkowym.

Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://terapiaskrzydla.pl/leczenie-narkomanii/) podobne nasze serwisy, które omawiają to zagadnienie – na pewno również Cię zaabsorbują.

Zanim zdecydujemy się zażyć kupiony w zwykłej bądź internetowej aptece środek, musimy bardzo uważnie przeczytać dołączoną do opakowania ulotkę. Najchętniej kupowaną postacią Pyralginy są tabletki. Od pewnego czasu jest ona dostępna również w formie granulek, które rozpuszczalne są w wodzie.

Tak samo No-Spa i Pyralgina należą do leków, których nie wolno zażywać kobietom w ciąży. Obydwóch środków nie mogą zażywać także kobiety karmiące piersią. Używanie tych leków w ciąży może być możliwe jedynie po konsultacji z lekarzem.