Kiedy na obóz podróżujesz po raz pierwszy, upakowanie plecaka może wydawać ci się czarną magią. Z tej przyczyny postanowiłem podzielić się z wami własnym sposobem by przejść przez ten proces bez większych kłopotów. Jeśli pakowanie to dla ciebie nie pierwszyzna, to i tak zapraszam do lektury, może znajdziesz w tym wpisie coś nowego? Ja osobiście wolę być spakowany na dzień przed odjazdem, nawet jeśli w dniu odjazdu i tak miałbym mieć na to czas.

polecamy stronę

Autor: SOG
Źródło: http://www.flickr.com

Choć z rozmaitych przyczyn zdarzało się czasem nawet tak, że pakowałem się na godzinę przed wyjazdem… jednak takie sytuacje to mi się potem w koszmarach śnią. Dlatego, choć pewnie nie odkryję Ameryki, chciałbym się z wami podzielić tym, w jaki sposób zabieram się do tego pakowania właśnie.W każdym poradniku o pakowaniu się odnajdziemy informację, aby sporządzić sobie wpierw, właściwie wcześniej listę potrzebnego oprzyrządowania. I racja, takowa lista pomaga, jednak przynajmniej u mnie była zawsze ogromnie chaotyczna, w związku z tym robiłem ją w dwóch etapach. Na ogół mam zarezerwowaną na nią jedną bądź dwie kartki w notatniku, jaki noszę zawsze przy sobie. Na tejże kartce, przez siedem dni notuję co chcę zabrać, jednakże tylko w chwili kiedy przyjdzie mi to na myśl. Nie siadam specjalnie nad kartką i nie spisuje, w związku z tym dobrze jest mieć ów kajecik zawsze ze sobą, mi często wpadało coś do głowy gdy czytałem lekturę w autobusie do pracy. Gdy posiadam już tę listę, rzeczy na niej właściwie nie były ułożone w jakimś porządku. Toteż trzeba ją uporządkować. Najprościej po prostu przydzielić każdy obiekt do grupy a potem grupami przepisać na czysto.

namiot

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Dla przykładu klasyfikacja na podgrupy może przedstawiać się następująco: Konfekcja – zarówno wszelkie t-shirty, jeansy, jak również bielizna, obuwie, umundurowanie itd., ważne by liczba i typ ciuchów dobrać do spodziewanej aury a także długości wyjazdu. Spanie – czyli wszystko, co przydać się może do spania (karimata, piżama, namioty turystyczne (takie jak na przykład: ) w przypadku obozu wędrownego). Obozowe – a więc sprzęt konieczny do obozowego życia a także zajęć: scyzoryki, busola, latarka czołówka, krzesiwo, sznur itp.. Inne – mapka, dokumenty i pieniądze, notes, śpiewnik itp.