Dermokosmetyki – nazwa ta powstała za sprawą połączenia dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków. Do dermokosmetyków najczęściej zalicza się kremy przeciw starzeniu, kremy nawilżające, balsamy jak i maści. Dermokosmetyki to produkty które zawierają aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają leki.

Kondycja skóry szyi w 90 procentach zależy od nas samych

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Sucha skóra to problem spotykany niezwykle często zarówno wśród osób zdrowych, jak i osób z różnorodnymi chorobami skóry oraz z innymi dolegliwościami. Skóra sucha jest wrażliwa na niekorzystne warunki atmosferyczne, środki czyszczące, wodę. Zażywanie leków, stres, starzenie się ciała sprzyja nasileniu objawów skóry suchej. Podstawowe znaczenie w pielęgnacji skóry tutaj > http://dziegielewska.eu suchej mają emolienty, które wykazują działanie nawilżająco-natłuszczające – pomagają zatrzymać wodę we wnętrzu skóry za sprawą wiązania jej z lipidami skóry oraz za sprawą odbudowy tych tłuszczów.

Dermokosmetyki do skóry suchej doskonale odżywiają i przywracają nawilżenie głębokich warstw naskórka, nadając skórze miękkość i elastyczność.Cera wrażliwa jest bardzo wymagająca i łatwo czerwieni się i podrażnia. Dlatego też pielęgnowanie skóry wrażliwej sprawia wiele trudności. Skórze wrażliwej dobrze służą kosmetyki z apteki.

Uwaga! Opracowaliśmy dla Ciebie następny wpis – a tam kluczowa treść na podobny temat. Przejrzyj go koniecznie i życzymy owocnej lektury.

Ważne, by dermokosmetyki do skóry wrażliwej poza właściwościami kojącymi, miały też działanie silnie nawilżające. Czytaj więcej na ten temat: kosmetyki do skóry tłustej.

Skóra tłusta stanowi problem nie tylko dla nastolatków, ale także dla starszych osób, często nawet, dojrzałych. Specyficzna dla cery tłustej jest nadprodukcja sebum. Skóra tłusta, jak i mieszana może mieć tendencję do powstawania zmian trądzikowych. Trądzik pojawia się w efekcie nadmiernej pracy gruczołów tłuszczowych oraz silnego rogowacenia i namnażania się komórek skóry, blokującej wydalanie sebum, w skutek czego powstają zaskórniki. Nadmiar sebum na skórze jest doskonałą pożywką dla bakterii, które namnażają się i mogą powodować stany zapalne. Zaskórniki przekształcają się wówczas w czerwone, ropne wypryski, czyli tzw. trądzik. Więcej informacji dla osób poszukujących pomocy:

absorbujące nadmiar sebum.