Rehabilitacja ruchowa to bardzo ważna dziedzina rehabilitacji, zaś korzystają z niej osoby po różnego rodzaju urazach i zabiegach ortopedycznych. Korzystają z niej także ludzie z problemami neurologicznymi, a także sportowcy, jacy troszczą się o dobry stan swoich mięśni oraz stawów. Na czym polega taka rehabilitacja?

Rehabilitację można podzielić na dwa typy. Jeden to rehabilitacja z dojazdem Kraków – pełna oferta do pobrania -> rehaexpert.pl/ – ortopedyczna, kolejny to neurologiczna. Pierwsza z nich jest bardziej znana, dotyczy osób po długotrwałym unieruchomieniu. Kolejny rodzaj, czyli rehabilitacja (tanio ból kręgosłupa rehabilitacja kraków-> http://rehaexpert.pl/) neurologiczna, jest dobra dla pacjentów po urazach ośrodkowego układu nerwowego, to znaczy mózgu i rdzenia kręgowego, po różnych nagłych stanach, które dotyczą mózgu, jak również w momencie długotrwałych chorób, przykładowo choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane.

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/

Najważniejszym elementem rehabilitacji ruchowej jest kinezyterapia. Za jej pomocą można ćwiczyć dane grupy mięśniowe. Jeżeli chcielibyśmy widzieć efekty trzeba regularnie wykonywać ćwiczenia, czyli chory sam powinien o tym pamiętać. Najważniejsze zadanie rehabilitanta to kontrola wykonywanych ruchów, jak również wsparcie podczas ćwiczeń. Rehabilitant powinien podpowiadać jak ćwiczyć, jak również może wybrać określone ćwiczenia do danej grupy mięśni – zapoznaj się z ofertą rehabilitacji. Chociaż ćwiczenia nie są najtrudniejsze, to często sprawiają problem unieruchomionym chorym, są niestety również dosyć nieprzyjemne. Plusem jest natomiast duża skuteczność takiej metody rehabilitacji. Do rehabilitacji ruchowej zaliczamy także balneoterapię. Jest to pojęcie, które obejmuje zabiegi fizjoterapeutyczne wiążące się z zastosowaniem wody ze źródła naturalnego.

W skład tej metody wchodzą w związku z tym różnego typu natryski, kąpiele jak i masaże w wodzie. Zalecane jest również wypijanie wód mineralnych i inhalacje. Balneoterapia jest w stanie uleczyć przeciągające się stany zapalne. To którą metodę wybierzemy zależy od wielu czynników, jak również od tego czy osobiście możemy jeździć na regularną rehabilitację – Sporo ludzi ma tego typu zabiegi w domu, są one bardzo popularne. Po dokładniejszym przeanalizowaniu okazuje się, że jest trochę możliwości. Trzeba tylko zasięgnąć porady odnośnie rodzaju rehabilitacji, jaki będzie odpowiedni właśnie dla naszego schorzenia, w naszej sytuacji.