Gdy temperatura wzrasta to prognoza, iż pora porzucić kilka nieprzydatnych partii odzieży. Do komody chowamy kurtki, swetry, chowamy buty na zimę, a czapkę zimową zamieniamy na tą z daszkiem. Przez zimę jednakże „przybyło” nas trochę, tak, siedzenie w długotrwałe zimowe wieczory i objadanie się, zero ruchu – to czynniki, które wpływają na nowe, bezużyteczne kilogramy. A później przybywa wiosenno-letni sezon, a wielu z nas wstydzi się rozebrać… Zróbmy coś z tym!

dieta

Autor: Amelia Crook
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze, co jeszcze trzeba wykonać przed całym spektrum aktywności, to udanie się do specjalisty od artykułów żywnościowych i optymalnego odżywania. Jest nim dietetyk, specjalista od pewnego planu żywnościowego, skrojonego dla wymagań danego, konkretnego człowieka. przybywający do niego ludzie to najczęściej osoby pragnące schudnąć. Sprawdzony dietetyk ustala każdemu właściwą do zdolności dietę, która wprowadzona w życie, dostarcza mierzalne efekty.

Od tej niezbędnej obecności w gabinecie dietetyka przemieszczamy się od razu na akwen, gdzie prędko spalamy kalorię. Szybciutko jednak wychodzimy z kąpieliska i biegniemy przed siebie, jak Forrest Gump (a tak naprawdę, to z bieganiem nie powinno się przesadzać, gdyż można się prędko zniechęcić). najkorzystniej pobuszować w jakimś zielonym miejscu, pośród drzew i traw, dzięki temu nie będziemy bezużytecznie wdychać spaliny. Mówisz, że żyjesz w wielkim ośrodku miejskim typu Warszawa, Kraków czy Wrocław? Nic straconego, w każdym z nich znajdują się okolice zielone. No już, nie szukaj wymówek …

warzywa

Autor: julie corsi
Źródło: http://www.flickr.com

Po pewnym czasie, kiedy bieganie już nam się znudzi organizujemy grupę kolegów lub obcych, by wspólnie rywalizować, czyli pograć w jakieś gry zespołowe. Nie dość, że zmuszają do niezłego wysiłku to jednocześnie gwarantują ekscytacje.

Przy tym wszystkim należy wiedzieć o dwóch ważnych rzeczach.

Jeżeli ten temat Cię , to z pewnością zainteresuje Cię też nowa publikacja (bakaliowyswiat.pl/) na omawiane zagadnienie, gdyż także posiada ciekawe informacje.

Po pierwsze, w czasie aktywności pijmy dużo wody. To ważne, by się nie odwodnić. deficyt wody to łatwa droga do kłopotów z oddychaniem i ciśnieniem tętniczym. Druga rzecz – nie przesadzaj z postem. Jeśli nie poszedłeś do dietetyka i pragniesz samemu zadbać o własną dietę to nie ma problemu, ale zapamiętaj jedną poradę: kiedy nie spożywasz posiłków twój organizm odczuwa, że coś jest nie tak, powoduje to spowolnienie metabolizmu.

Nie korzystaj też z cudownych kapsułek i innych suplementów diety, bo są to przeważnie tabletki, które posiadają nieznane, niezdrowe środki.

Jeśli użyta w powyższym materiale narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tutaj (http://ortodoncjabecker.pl/) podobne porady – one dotyczą zbliżonej tematyki.

Lepiej nie ryzykować. tak samo, nie wierz w jakieś wspaniałe systemy odchudzania, błyskawiczne wyniki. Uwierz, że takie coś nie istnieje. Konieczny jest czas i spokój, a efekty na pewno się pojawią