Słynne polskie powiedzenie przypomina nam, że nie szata zdobi człowieka i trudno krytykować prawdziwość wskazanej maksymy – przecież tak naprawdę liczą się cechy charakteru i pozytywne nastawienie do otoczenia. Jednak w niektórych profesjach zadbany wygląd bywa absolutną podstawą, ponieważ jeżeli kelner w dobrej restauracji w Łodzi czy Radomiu podałby smakowicie prezentujące się danie w podziurawionym fartuchu, to goście na pewno straciliby apetyt. Z tego powodu w gastronomii tak istotne jest dobrze wyprane oraz starannie wyprasowane ubranie.

Cechą charakterystyczną ubrań firmowych bywa właściwie dobrana kolorystyka. Budowlańcy, a szczególnie drogowcy, noszą spodnie w ciemnych odcieniach z jaskrawopomarańczowymi wstawkami i odblaskowymi naszywkami. Natomiast odzież gastronomiczna zazwyczaj jest kremowa, ewentualnie z naszytym logo lub nazwą knajpy. Na takich ubraniach od razu można dostrzec wszystkie, również te niewielkie plamy, zatem kucharka bywa zmuszona regularnie zmieniać swój fartuch na świeżo wyprany. Tymczasem kelnerki wkładają koszule w ciemniejszych barwach. Intensywne kolory dodają w końcu powagi nawet nastoletnim pracownikom.

hotel

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Więcej:

Odzież gastronomiczna jest zamawiana nie tylko przez właścicieli restauracji w Rzeszowie, Jeleniej Górze lub innych większych miastach, lecz także przez tych, którzy zarządzają lokalami w mniejszych miejscowościach – Tego typu asortyment interesuje również dyrektorów pensjonatów.

Przekonaj się, że nasze odsyłacze kierują jedynie do interesujących stron. Jeśli zainteresowały Cię jakieś informacje, to te odnośniki przeniosą Cię do cennych stron.

Nierzadko są to elegancko wyposażone placówki, w których stołują się majętni goście hotelowi i przedsiębiorcy, a w niedzielne wieczory odbywają się tam bale weselne bądź okolicznościowe. Nic zadziwiającego w tym, że tak kelnerki, jak i kucharki muszą być odpowiednio ubrane.

Nie mniej istotne jest zakupienie ubrań służbowych dla pozostałego personelu. Odzież dla hoteli to tak koszulki dla pracownic recepcji, jak i dla pokojówek, a nawet pań sprzątających czy konserwatorów – czytaj więcej o odzieży dla hoteli. Oczywiście takie ubrania bywają szyte na miarę lub zamawiane z myślą o posturze konkretnego pracownika.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Singapur), w którym są podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Tak czy owak, podwładni, którzy mają bezpośredni, jak również pierwszy kontakt z gościem, muszą prezentować się nienagannie. Dlatego wszystkie ekskluzywne restauracje oraz hotele kupią jedynie najlepszej jakości odzież. Natomiast na firmowych koszulach na pewno znajdzie się logo i dzięki temu szeregowy pracownik staje się również ambasadorem marki.