Swoją doskonałość wzrok ma w wieku 20 lat. Inne choroby nabywamy przez wpływ warunków środowiskowych. Początki starczowzroczności, czyli pogorszenia ostrości postrzegania poprzez stwardnienie siatkówki, rozpoczynają się po 40 roku życia. Wiele chorób oczu można już zaliczyć do społecznych, najczęściej są związane ze sposobem życia, jaki prowadzimy.

Trzeba także pamiętać , że oczy, nazywane przez poetów zwierciadłem duszy, nie tylko odzwierciedlają nasze emocje, ale i same na nie silnie reagują. Inaczej mówiąc – są tak samo podatne na stres, jak pozostałe organy naszego ciała. Najwyraźniej rozwój cywilizacji nie najlepiej wpływa na nasze widzenie. A jakie są tego skutki dla naszych oczu?

Zaćma – choroba utrudniająca życie!

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Dalekowzroczność lub krótkowzroczność, astygmatyzm, zaćma, jaskra (dodatkowe wiadomości). Zaćma starcza jest bardzo częstą chorobą oczu, powodującą powolne osłabianie widzenia. Choroba ta nie boli a jedynym jej symptomem jest powolne i łagodne osłabianie się percepcji. Obraz staje się rozmyty, pokazują się zakłócenia postrzegania barw.

Dzisiaj wykorzystuje się pionierskie sposoby leczenia zmętnienia soczewki – http://www.rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue – Najnowocześniejsze leczenie zaćmy starczej opiera się na bezinwazyjnej metodzie przy użyciu lasera. Fakoemulsyfikacja nie potrzebuje użycia igły i szwów, umożliwia usunięcie katarakty, na każdym jej etapie.

Zdrowe oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Po paru godzinach od operacji pacjent jest wypisywany do domu. Gdy tylko odczujemy, że z naszym postrzeganiem dzieje się coś złego, powinniśmy szybko zarejestrować się na wizytę do lekarza chorób oczu. Najnowszej generacji metody leczenia, skutecznie hamują pogarszanie się wzroku.

Obok zmętnienia soczewki wysoce niebezpieczną i jedną z bardzo często występujących dolegliwości naszych oczu (ciekawe laserowa korekcja wzroku sosnowiec) jest jaskra. Nie leczona jaskra zawsze prowadzi do ślepoty. Usuwanie jaskry, obejmuje przede wszystkim branie medykamentów zbijających ciśnienie wewnątrz gałkowe oraz pigułek odżywiających nerwy wzrokowe. Czasem potrzebne jest pozbywanie się operacyjne jaskry, które ma na celu wstrzymanie choroby.