Depilacja owłosienia jest wykonywana przez niemal każdą kobietę. Choć może nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem, z pewnością poprawia estetyczność, a kobiety czują się lepiej. Sposobów na usuwanie owłosienia jest wiele: najpopularniejszą jest użycie maszynki do golenia, stosowane są również kremy depilujące, depilatory elektryczne czy chociażby epilacja z użyciem lasera. Jak wiadomo ostatni z wymienionych jest dość drogi.

mechanizm depilacji

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Maszynka to sposób najszybszy, ale nie najbardziej skuteczny. Prócz tego, że możemy się zaciąć, włoski niejednokrotnie pojawiają się nawet dzień po goleniu. Dodatkowo można bardzo podrażnić skórę depilowanych części. Kremy wydają się być lepsze, jednak również nie zapewniają braku na dłużej. Wosk chociaż wydaje się skuteczny, źle użyty bardzo źle wpłynie na wygląd skóry. Co uznaje się więc za najskuteczniejsze? Zdecydowanie jest to depilacja z użyciem depilatora elektrycznego, przykładowo – szczegóły na stronie.

Po pierwsze warto powiedzieć, że ta depilacja jest gwarantem gładkiej skóry nawet do miesiąca! Jest to piękna perspektywa. Depilatory usuwają włoski, które odrastają cienkie i miękkie. Osłabione owłosienie po depilacji może zniknąć na nawet 6 tygodni. Należy to powiedzieć wyraźnie – depilacja jest bolesna. Oczywiście każda kobieta ma różny próg bólu, jednak podczas usuwania włosków trzeba się z nim liczyć. Można jednak go zmniejszyć.
Najistotniejszy jest relaks. Pomocna będzie gorąca kąpiel czy m.in mała ilość wina. Świetnie sprawdza się również przyłożenie do danego fragmentu skóry kostek lodu. Więcej informacji w tym temacie – odnośnik.

Zmniejszy to odczuwanie. W sprzedaży są dostosowane chusteczki do używania przed depilacją. Niektóre depilatory mają nakładki, pomagające zniwelować nieprzyjemności. W ofertach znajdziemy nakładki masujące czy chłodzące. Sprzedawane są także depilatory, używane w wannie czy pod prysznicem. Taki depilator oferuje np. firma Braun. Depilator usunie włoski nie tylko na nogach, poradzi sobie również z okolicą bikini lub makijaż permanentny ust wrocław pachami.

Warto mieć na uwadze, że do bólu można się po prostu przyzwyczaić. Najgorszy jest czas początkowej depilacji, następnie powinno być coraz lepiej. W czasie wakacji czy na co dzień, depilator zapewni wygodę, nie tylko ciała, lecz także psychiki. Bo przecież najważniejsze to czuć się pewnie przez cały dzień.