Dla gości, którzy są w Krakowie, Rynek Główny jest miejscem niezwykle ważnym. To przy nim wznoszą się te budowle, jakie koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po tym mieście.

To właśnie koło Rynku Głównego czekają na nas Sukiennice oraz popularny Kościół Mariacki. To tu możemy podziwiać słynny pomnik Adama Mickiewicza czy delektować się wspaniałym widokiem Wieży Ratuszowej – jedynej pamiątce po dawnej siedzibie miejskich władz.

Kraków - rynek
Uwagę przyciągają również kościoły św. Wojciecha czy św. Barbary, którym również korzystnie poświęcić trochę więcej zainteresowania.

Jeżeli chcesz sprawdzić więcej, odkryj ten link na omówiony temat. Pokażemy Ci ciekawe informacje!

To mniej znane, ale bardzo ciekawe zabytki, z jakich Kraków może być dumny. Ich zwiedzanie to bardzo dobra propozycja dla tych, co pragną urozmaicić program swej wycieczki po mieście i ujrzeć jego najbardziej interesujące budowle – w tym i te nieco mniej popularne wśród turystów masowo przyjeżdżających do Krakowa.

Przy Rynku Głównym czekają również na nas liczne kamienice z różnorodnych okresów historycznych a także służące kiedyś najbardziej zamożnym mieszczanom pałace. Słynny Pałac Pod Baranami czy Pałac Pod Krzysztofory to dwa najbardziej ciekawe przykłady, na które koniecznie trzeba zwracać uwagę w okresie wycieczki po Starym Mieście.

Kliknij ten link i sprawdź tu Winiety Austria analogiczne informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zainteresują, więc nie czekaj za długo:)

Starówka może się również pochwalić cudownymi kamieniczkami. Wiele z nich zachęca swymi historycznymi wnętrzami tych turystów, dla których noclegi w hotelach urządzanych w obiektach sprzed wielu wieków są wielką atrakcją. W rejonie Rynku Głównego na brak miejsc tego typu narzekać nie powinniśmy. To dzięki nim zaplanowanie wycieczki po dawnej stolicy Polski staje się znacznie łatwiejszym zadaniem.

Centrum handlowe

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Dla zainteresowanych dzisiejszych rozrywek Kraków również gwarantuje wiele atrakcji. Szczególnie centrum handlowe Kraków zapewnia raj dla uwielbiających zakupy. Kraków bowiem to miasto historyczne, zabytkowe, lecz także coraz bardziej współczesne (galerie handlowe Kraków). Choć czuć w nim ducha przeszłości, to jednakowoż współczesność wkracza tu powolutku, a widać to chociażby po takim miejscach, jak różne centra handlowe. Dlatego będąc w Krakowie korzystnie poza zwiedzaniem zabytków, odwiedzić współczesne świątynie konsumpcjonizmu, co oznacza wielkie centra handlowe. Być może w wielu miastach wyglądają podobnie, ale jednakże każde miasto ma określone wyjątkowe sklepy, dość często zaaranżowane w dawnych przestrzeniach.