Na niewłaściwy stan włosów wpływają rożne, mniej lub bardziej ostre środki do pielęgnacji. Dodatkowo, podobnie jak skóra twarzy i rąk, są stale narażone na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Kiedy włosy robią się przesuszone, kruche oraz podatne na wypadanie, dobrym sposobem staje się ich skuteczna regeneracja.

Półka z kosmetykami do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zaskakuje w tej sytuacji fakt, iż produkty produkowane do tego celu stają się niezwykle dynamicznie rozkręcającą się grupą kosmetyków – czym modelować włosy.

Kosmetyki do odbudowy proponowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów.

Równie zajmujące materiały znajdują się w podobnym serwisie. Jeżeli pragniesz je zgłębić – zobacz pod linkiem kurs makijażu indywidualnego wrocław, który jest tu.

W ostatnim czasie bardzo rozpowszechnioną, z przyjemnością używaną formą produktów kosmetycznych stanowią pianki. Preparaty te są praktyczniejsze w użyciu, dają się łatwo i równo rozprowadzić.

W sytuacji bardziej uszkodzonych włosów godne polecenia są balsamy lub odżywki pielęgnacyjne, które pozostawia się na kilka minut, a potem zmywa. Zimą warto poszukać kremów do cery i ciała z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza naskórek, a przy okazji jest też ekologiczną esencją promieniochronną.

Promienie słoneczne oddziaływają na naszą skórę całorocznie. Zimą słońce działa niezwykle przenikliwie. Powinnyśmy więc pamiętać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy szusujemy na deskach. Również podczas marszu pamiętajmy o natarciu odsłoniętej cery kremem z filtrem. Należy zakupić kosmetyk z wysokim filtrem, dlatego, że promienie słoneczne wysoko na stokach działają z większą ostrością.

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy również o zabezpieczeniu delikatnej skóry na ustach i wokół oczu – artykuł. Przedsiębiorstwa kosmetyki specjalistycznej, pomyślały o klientkach, dla których uroda jest istotna ale nie mają czasu na pielęgnację i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich podstawowym celem jest uzyskanie natychmiastowych i namacalnych rezultatów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Ciekawym rozwiązaniem są też rozgrzewające kosmetyki z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej przyjemny aromat. Jeśli mamy pragnienie na ciepłą kąpiel, warto dolać do wody parę kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy zapach zamieni kąpiel w mały zabieg spa.