Kosmetyki od dawna używane są przez kobiety, już w starożytnych czasach stosowano wyciągi roślinne albo mleko do poprawiania urody. Obecnie kosmetyczny rynek ocenia się na miliardy dolarów, cały czas wymyślane są nowości, w jaki sposób jeszcze bardziej poprawić urodę czy zredukować efekty starzenia i wpływ czynników zewnętrznych.

Autor: nuriaflyaway
Jednym z bardziej szkodliwych dla skóry czynników, chociaż kochanym przez większość kobiet, jest opalanie. Mimo faktu, że światło słoneczne jest konieczne do życia, to jednak jego nadmiar jest szkodliwy, szczególnie jeśli się nie zastosuje należytej ochrony. Wynika to z tego, że w świetle ze słońca znajduje się również promieniowanie w ultrafiolecie, bardzo źle wpływa ono na skórę powodując groźne oparzenia, a u części osób nawet czerniaka. Z tego też powodu w upalne, słoneczne dni każdemu potrzebna jest należyta ochrona przeciwsłoneczna, w większości sytuacji powinien do tego wystarczyć krem lub balsam z odpowiednim filtrem który będzie chronił przed szkodliwymi promieniami – osłona przeciwsłoneczna ().

Kosmetyki to nie tylko ochrona, ale w pierwszej kolejności poprawa urody. To właśnie dlatego, że kobiety pragną dobrze wyglądać powstają te ogromne kartony pudrów, szminek i tuszów do rzęs. Makijaż robią sobie już nawet dwunastoletnie dziewczynki, a nie ma chyba kobiety, jaka w swojej kolekcji nie posiadałaby chociaż jednej szminki czy tuszu do rzęs. Makijaż nie tylko podkreśla wygląd, ale również może zatuszować niedociągnięcia i defekty skóry. O ile się rzecz jasna będzie stosować do pewnych reguł i wybierze kosmetyki dobrej jakości. Podstawą dobrego malowania się będą odpowiednie podkłady i bazy, one odpowiadają za to, żeby skóra była gotowa do dalszych malunkówdalszego malowania. Są określone zasady które dotyczą ich wybierania i należy się do nich zastosować, jeśli makijaż (więcej w temacie) ma być udany. Po zastosowaniu podkładu można przy pomocy korektora zamaskować defekty cery, a następnie przykryć wszystko pudrem aby uzyskać ostateczny efekt. Na zakończenie można wykorzystać tusze do rzęs aby podkreślić wygląd oczu i makijaż (http://maleckamakeup.pl/) jest zakończony – markowe tusze.