Nieprawdą jest że tylko kobiety troszczą się o swą krasę. Coraz częściej czynią to również mężczyźni. Z myślą o mężczyznach powstają specjalne kosmetyki dla mężczyzn o delikatnej konsystencji, odpowiednich cechach i w męskich opakowaniach jak też – oczywiście – zapachach. Mogą to być: kremy do rąk i twarzy, odżywki do włosów, łagodne żele pod oczy jak też perfumy. Dzisiejszy mężczyzna sięga po nie na co dzień, w lecie dodając do powyższego zestawu kremy z filtrami, natomiast w zimie emulsje ochronne.

Skóra panów odróżnia się od skóry pań. Wszystko za sprawą testosteronu, który powoduje, iż: mężczyźni posiadają grubszą skórę, bujniejsze owłosienie oraz więcej gruczołów łojowych. To dlatego faceci z jednej strony są

Mężczyzna

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

bardziej odporni na działanie czynników zewnętrznych, z kolei z drugiej strony łatwiej w ich przypadku o wykwity. Nie bez znaczenia jest też codzienne golenie twarzy. Źle dopasowany krem do golenia bądź też niewłaściwa maszynka mogą powodować podrażnienia, a czasami nawet uczulenie. Warto wybierać delikatne pianki do skóry wrażliwej, natomiast po goleniu kremy nawilżające. Więcej produktów: retimax

Dbałość o męskie ciało doskonale widać na przykładzie dawnych Egipcjan. Choć nie zmarszczki, lecz nadmierne łysienie przyczyniało im najwięcej zmartwień, to mikstury, jakie wykorzystywali ażeby zachować włosy nawet obecnie budzą szacunek. Pewnym z ich wynalazków było połączenie aloesu w stosownych proporcjach z tłuszczami roślinnymi, co stało się pierwowzorem wielu współczesnych przetestowanych kosmetyków do pielęgnowania włosów. Informację o autorze:

„Statystyczny” mężczyzna posiada zazwyczaj tłustą skórę, od czasu do czasu z wypryskami, choć pewne partie twarzy i u niego potrafią być wrażliwe.

Nie posiadasz pewności, jeżeli chodzi o to zagadnienie? To odszukaj więcej tutaj (https://zdrowie-dom.pl/nawilzacze-powietrza/116-nawilzacz-oczyszczacz-powietrza-ahs801-blaupunk.html), a niewątpliwie zgłębisz większą ilość informacji na prezentowany temat.

Które zatem kosmetyki dla mężczyzn musi wybierać? Odpowiednie oczyszczanie twarzy jest dla niego bazą pielęgnowania. Dobrze użyć do tego celu żelu z mikrogranulkami. Balsamy panowie powinni używać rano i wieczorem, tak na buzię, jak również na szyję. Może być to preparat nawilżający do skóry tłustej, odżywczy czy też zabezpieczający przed fatalnym działaniem promieni UV.

W zimie na przesuszenie narażone są też ręce. Preparat do męskich dłoni musi głównie odżywiać skórę rąk, ale bez skrępowania możemy sięgnąć po krem małżonki. Najważniejsze, aby był odżywiający.