Pomimo tego że mieszkamy w Polsce, a nie w Irlandii czy na innej wyspie, to wilgoć w naszych lokalach mieszkalnych jest powszechna. Czasem przyczyna leży w takim a nie innym mikroklimacie, a czasem sami przyczyniamy się do tego, że na murach zaczynają pojawiać się pleśnie. Tacy niemile widziani lokatorzy wprowadzają się np. wtedy, gdy suszymy pranie na gorących grzejnikach. Wilgoć, która wtenczas powstaje, osadza się na tych najbardziej chłodnych fragmentach ścian i z czasem w tych właśnie miejscach zauważamy ciemnozielone plamy.

dowiedz się więcej

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Likwidacja pleśni nie pozostaje przyjemną czynnością, jeżeli użyjemy środków grzybobójczych.

Jeżeli zainteresował Cię ten post, to odsyłacz do wpisu (https://psycholog-wroclaw.com/) zaprowadzi Cię do równie ciekawych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

W swoim składzie mają one chlor, który działa toksycznie na układ oddechowy człowieka, więc o zatrucie w czasie porządków nietrudno. A kiedy w rachubę wchodzi więcej niż jedna kuchnia, to warto zainwestować w specjalny sprzęt do eliminacji wilgoci. Rzecz oczywista nie chodzi w tym przypadku o jego kupno, ale o wynajem. Osuszacze powietrza doskonale sprawdzają się tam, gdzie trzeba działać błyskawicznie i z dobrymi rezultatami.

I w żadnym razie nie musimy mieć tutaj na myśli prywatnych domów, ponieważ właściciele obiektów fabrycznych borykają się przecież z takimi samymi problemami.
Niemała wilgotność powietrza panuje w wiekowych domach, zwłaszcza tych położonych na terenach podmokłych bądź w sąsiedztwie cieków wodnych. Sytuację pogarszają również ściany z kamienia i piaskowca, ponieważ te surowce łatwo chłoną wodę.

Odpowiada Ci ten tekst? To super, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Jeżeli nie ma żadnych szans na wykopanie drenażu wokół budynku, to najrozsądniejszym wyjściem z impasu pozostaje pozbycie się wilgoci w odmienny sposób, czyli np. taki, w którym użyjemy wspomniane powyżej osuszacze powietrza. Sprawdź więcej produktów: oczyszczacze powietrza w atrakcyjnej cenie.

Trzeba nie zapominać o tym, że wiekowe budownictwo nie jest jedynym siedliskiem grzybów. Nawet w tych komunistycznych obiektach możemy się spotkać z niemile widzianymi plamami na sufitach, zwłaszcza wtedy, kiedy w trakcie budowy i późniejszego ocieplenia nie zatroszczono się o odpowiednia wentylację. A dodatkowo koniecznie osuszacze powietrza przydają się również wszystkim tym, którzy administrują budynkami zakładowymi. Jeśli mury tych obiektów z łatwością chłoną wilgoć, to trzeba na bieżąco się jej pozbywać – przy produkcji towarów higroskopijnych (np. kawy w granulkach), wilgotny mikroklimat wnętrza będzie przyczyniał się do nadwerężenia jakości przygotowanego do sprzedaży produktu.