Kosmetyki to jeden z najczęściej kupowanych towarów, bardzo dobrze widać to zresztą po obrotach firm zajmujących się ich dystrybucją oraz sprzedażą. Rynek produktów kosmetycznych już teraz jest szacowany na blisko dwadzieścia miliardów złotych, a prognozy dodają kolejne parę w następnych latach.

Kosmetyki damskie

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dobre obroty zaczynają też mieć sieci handlowe i drogerie, w nich także notuje się bardzo wysokie wzrosty dynamiki sprzedaży w porównaniu z ubiegłymi latami. Da się już stwierdzić, że rynek z Polsce stał się już stabilny, ale cały czas się rozwija i ulega ciągłej zmianie.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do następnej strony, na której znajdziesz atrakcyjne artykuły – wejdź w link herbata sklep internetowy.

W ostatnim czasie na przykład bardzo mocno zaczęły być aktywne spożywcze dyskonty.

Na początku oferowano w nich jedynie nieliczne kosmetyki, lecz rozszerzenie oferty, zwłaszcza o produkty lepsze jakościowo sprawiło, że zaczęły one odbierać klientów marketom i drogeriom. Lecz nawet pomimo tego drogerie trzymają się bardzo dobrze, bez przerwy uruchamiane są następne. Jest to wynikiem dynamicznej ekspansji wielkich zagranicznych sieci, które uważają rynek naszego kraju za mający ogromne perspektywy – .

Jeśli będzie chodzić o same produkty, to rynek polski jest bardzo rozdrobniony. Są na nim rzecz jasna obecne największe koncerny, ich wyroby są dostępne w praktycznie każdym sklepie z kosmetykami. Ale coraz więcej takich produktów pochodzi też od dostawców krajowych, dużych polskich firm zajmujących się wytwarzaniem kosmetyków jest parę, a całą resztę stanowią niewielcy lokalni przedsiębiorcy. W ostatnim czasie udało im się zbudować mocną pozycję na rynku, czego tak naprawdę nikt się nie spodziewał – .

Rywalizują one ze światowymi gigantami przede wszystkim odpowiednio wysoką jakością wyrobów, konkurencyjnymi cenami oraz zdobyciem zaufania klientów. Wprawdzie tanie i byle jakie kosmetyki cały czas sprzedają się w dużej ilości, ale ludzie coraz częściej zaczynają zwracać uwagę na odpowiednią jakość. A to właśnie zaproponować mogą firm z Polski, oferują one nie tylko wysokiej jakości produkty, ale również dużo szybciej reagują na wymagania i potrzeby konsumentów.