Wiele osób nie może wyobrazić sobie dnia bez filiżanki wyśmienitej herbaty. To swoistego typu obrzęd, jaki towarzyszy nam po przyjściu do biura albo po powrocie do domu, kiedy nareszcie można siąść w swoim fotelu oraz oddać się miłemu relaksowi. Zwyczajną czarną herbatę dobrze jest zastąpić białą herbatą, która ma wiele przymiotów zdrowotnych oraz jeśli zaczniesz ją pić, szybko zauważysz pozytywne efekty. Jakie?

Zielona herbata bez tajemnic

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przede wszystkim zawiera duże ilości witaminy C, dlatego poprawia odporność, co jest szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, gdy stale musimy borykać się z katarem bądź bólem gardła. Witamina C także fenomenalnie koi stresy, toteż biała herbata pomoże ci ostudzić nerwy po niełatwej rozmowie z szefem albo po kłótni rodzinie.

Jak sądzisz? Czy opisywany wątek jest ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij w link oraz sprawdź praktyczne informacje – pochłoną Cię kompletnie.

Drugi plus jest najistotniejszą zaletą dla kobiet (zobacz tort urodzinowy dla niej) – która pani bowiem nie chce zawsze czuć się atrakcyjna? Prezentowana herbata to źródło polifenoli, ochraniających przed wolnymi rodnikami, toteż efektywnie odwleka niepożądane procesy starzenia się skóry – biała herbata. Parz ją każdego dnia, a zauważysz, iż twoja cera nabiera blasku oraz czujesz się zdecydowanie lepiej w swoim ciele. Oprócz tego biała herbata strzeże przed chorobami nowotworowymi o wiele lepiej aniżeli herbata zielona, również znana ze swojego działania antymutagennego. Na koniec dobrze jest nadmienić, że herbata biała może doskonale zastąpić kawę, gdyż zawiera kofeinę. Działa pobudzająco i jest zdrowsza, szczególnie, że również obniża cholesterol, co jest popularnym kłopotem dzisiejszego społeczeństwa. A podwyższony cholesterol może być powodem wielu chorób, dlatego dobrze jest pijąc białą herbatę poprawić swoje wyniki oraz uniknąć wizyty u doktora.

www

Autor: Gustavo Carbonaro
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób zaparzyć białą herbatę? Po pierwsze można ją parzyć trzy razy, toteż nie wyrzucaj listków po pierwszym zaparzaniu. Nie zapominaj, iż nie można używać wrzątku – właściwa temp. waha się pomiędzy 85 a 90 stopniami C. Zaczekaj 5 min., by napar uzyskał swój niepowtarzalny aromat, a później możesz już cieszyć się jego smakiem. Propozycję białej herbaty dostaniesz w wielu sprawdzonych herbaciarniach, także internetowych. Dobrze jest skorzystać z jej bezsprzecznych walorów i spędzić miłe chwile, rozkoszując się kubkiem dobrego naparu.