Polska ustawa mówi, że pierwszego i trzeciego maja każdego roku są dniami wolnymi od pracy. Pierwszego maja jest dniem Święta Pracy, w naszym kraju traktowanym jako święto państwowe od ponad sześćdziesięciu lat. W tym roku na ten dzień przypada jednocześnie dziesiąta rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z kolei trzeci maja to święto państwowe którego obchody przypadają w rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja ówczesnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Na drugi dzień maja przypada święto określane Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, lecz nie jest on dniem wolnym od obowiązków zawodowych .

wakacje w Polsce

Autor: Brandon Atkinson
Źródło: http://www.flickr.com
Warto jednak wspomnieć, że każdy, kto z początkiem roku zerknął w kalendarz i sprytnie rozbił swój urlop, wystarczyło by wziąć jedynie jeden dzień wolnego przypadający dokładnie na drugiego maja aby mieć aż cztery dni wolnego od obowiązków zawodowych. Jest tak ponieważ w bieżącym roku pierwszy dzień tego miesiąca przypada dokładnie na czwartek.

Prognoza pogody na nadchodzący weekend majowy pozwala pozytywnie myśleć. Wysokie, prawie letnie temperatury zachęcają do opuszczenia domu i wybrania się na wycieczkę, nawet kilkudniową. Hotele, pensjonaty a także domki wczasowe i pola namiotowe od dawna tworzą bogate oferty noclegowe na długi weekend (tu więcej szczegółów: www. Skoro warunki pogodowe mają być bardzo dobre, należy je wykorzystać. Jeżeli twoja partnerka od jakiegoś czasu próbuje zasugerować, że „chętnie by się wybrała na romantyczną wycieczkę we dwoje, szansa jest ku temu wyśmienita. Wyskok do przytulnego pensjonatu czy ekskluzywnego hotelu z nastrojową, ekscytującą kolacją przy świecach i butelce czerwonego wina wynagrodzi twej ukochanej długi czas oczekiwań.

domek letniskowy

Autor: Sarah & Austin Houghton-Bird
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli twój portfel aktualnie nie posiada odpowiedniej ilości pieniędzy a na koncie widnieje kwota raczej trzy niż czterocyfrowa, domek letniskowy lub hotel hp park plaza wrocław namiot mogą stać się równie romantyczne co wspomniany hotel. Każda rzecz bowiem zależy od podejścia oraz wkładu własnego.

Jeżeli poszukujesz podobnych danych na opisywany temat, to też rzuć okiem na zdjęcia na płótnie analogiczne materiały, które podnoszą tę kwestię.

Dmuchany materac lub grubsze karimaty zapewnią komfort spania na twardej powierzchni, a wspólny, podwójny śpiwór i szklaneczka czegoś mocniejszego lub herbatka z dodatkiem alkoholu sprawią, że po krótkiej chwili nawet grubsze ubrania nie będą potrzebne żadnemu z was.

Wiedz jednak, że nim podejmiesz decyzję dotyczącą miejsca, gdzie masz zamiar zabrać ukochaną, spróbuj niepostrzeżenie wybadać czego ona najbardziej pragnie. Pomoże to na uniknięcie popełnienia zbędnej serii głupich błędów.