Od kilku lat domowe zabiegi odmładzające cieszą się rosnącą popularnością. Nie bywa to już tylko domeną centrów odnowy, ponieważ małe i tanie kuracje odmładzające można przeprowadzić samodzielnie w domowym zaciszu.

wejdź

Autor: Lizzie Benton
Źródło: http://www.flickr.com
Starczy parująca kąpiel w wygodnej wannie, wypełnionej wodą z domieszką rozmaitych soli do kąpieli, żeby zregenerować siły. W ogóle nie jest niezbędne posiadanie ogromnej łazienki, albo osobno odgraniczonego pokoju specjalnie do zabiegów spa. Pomocny może być jedynie wybór wysokiej jakości wanny z hydromasażem (link). Regenerujące zabiegi z wykorzystaniem odmładzających zalet H2O są coraz cenione pośród mnóstwa osób. Ze względu na to odnotowuje się tak ogromny popyt na wanny z hydromasażem. Akwaterapia wpływa bowiem pozytywnie na funkcjonowanie ciała. Polecana jest jako metoda leczenia polegająca na zewnętrznym wykorzystaniu H2O. Fundament leczniczego działania zapewnia dobrana temperatura lub ciśnienie wody użytej odpowiednio do zastosowanej kuracji. Kąpiel z masażem wodnym działa bardzo dobrze nie tylko na ogólne samopoczucie kuracjuszki korzystającej z takiej przyjemności, ale także na poprawę kondycji zdrowia.

wanna z hydromasażem

Autor: Excellent SA
Źródło: Excellent SA
Kąpiele lecznicze zaleca się przy takich chorobach jak: schorzenia kręgosłupa, bóle reumatyczne, nieprawidłowości krążenia, insomnia, schorzenia układu oddechowego, zaburzenia narządów ruchu, przemęczenie, stres.

Nowa strona, która ma newsy na ten temat da Ci szansę, by pogłębić znajomość rzeczy. To ważne, więc idź tutaj i wyczytaj więcej wątków.

Co warte zauważenia, akwaterapię wykorzystuje się także w kosmetologii. Z tego względu wanny z hydromasażem to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla ludzi leczących się na różne choroby lub tych potrzebujących momentu relaksu, ale też dla klientek, które starają się o swój wygląd.

Inne, również bardzo ciekawe szczegółowe opracowanie opisywanego zagadnienia odnajdziesz tutaj. Zobacz koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

Kąpiele z masażem wodnym wykorzystuje się przy redukowaniu otyłości i cellulitisu. Zabiegi wodne pomagają utrzymać rześki i młody wizerunek, a także poprawiają jędrność i kolor skóry.