Wytwórcy wyrobów żywnościowych, czyszczących oraz pielęgnacyjnych, jak również wydawcy gazet i wytwórcy i dostawcy wielu istniejących na rynku przedmiotów, często poszukują metod, które pozwolą z jednej strony poprawić działanie firmy, z drugiej strony – ograniczyć wydatki.

kosmetyki do pielęgnacji ciała

Autor: Julia P
Źródło: http://www.flickr.com
Świetnym pomysłem jest zlecanie pakowania produktów zewnętrznemu usługobiorcy. Kwestia pakowania produktów jest wyjątkowo rozbudowana i obejmuje o wiele więcej, niż jedynie podstawowe opakowanie danego wyrobu. Co-paking (przeczytaj więcej) to ogólna usługa pakowania przedmiotu, stosowana szczególnie wtedy, gdy tworzone są zestawy promocyjne.

Dobrym przykładem realizacji usługi są opakowania kosmetyczne (opakowania kosmetyczne od profilgroup), tworzone z okazji świąt. W sklepach znaleźć można w tym czasie wiele zestawów prezentowych, opakowanych w eleganckie pudełka. Zanim firma pakująca utworzy z produktów zestawy, leżą one w kartonach zbiorczych.

W ramach co-pakingu można skorzystać nie tylko z usługi konfekcjonowania i przepakowywania. Sporo firm oferuje również etykietowanie produktów, albo nawet projektowanie opakowań. Czemu co-paking zewnętrzny jest tak dobrym narzędziem dla twórców wszelakich produktów? Gdyby firma wytwarzająca chciała samodzielnie zajmować się pakowaniem posiadanych wyrobów, musiałaby zatrudnić do tego ludzi, wynająć halę i zorganizować niezbędne narzędzia i urządzenia. Zlecenie usługi zewnętrznej to rozwiązanie korzystne finansowo oraz oszczędzające czas. Takie postępowanie przydaje się zwłaszcza w szczytowych momentach sprzedaży. Okazjonalne opakowania kosmetyczne potrzebne są w czasie poprzedzającym święta, Dzień Św. Walentego, lub Dzień Babci.

kosmetyki SPA

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Okazji jest za wiele, a ogromne zainteresowanie produktami w tym czasie sprawia, że producent i tak nie będzie umiał przeznaczyć części czasu na utworzenie i mobilizację działu opakowań. Zlecenie tego zadania firmie usługowej okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. By jednak być całkowicie usatysfakcjonowanym ze zrealizowanej usługi, należy rozsądnie wybrać firmę pakującą. Na początku dobrze jest sprawdzić doświadczenie oraz wydajność danej firmy. Niemałe znaczenie ma oczywiście cena, jaką zapłacimy za usługę. Nie ignorujmy tematu umiejscowienia – bardzo oddalona od fabryki firma to wzrastające koszty przewozu i problemy natury spedycyjnej.