Trądzik jest strachem niemal każdego młodego człowieka. Niezbyt ładnie wyglądające pryszcze najczęściej pojawiają się w widocznym miejscu i w najmniej właściwym momencie. Chociaż u wielu ludzi wraz z wiekiem problemy z pryszczami przemijają, zdarza się, iż niektórzy dorośli ciągle mają z tym zmartwienie.

cera trądzikowa

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Najbardziej istotną przyczyną wystąpienia trądziku są zmiany hormonalne, jakie mają miejsce w okresie dojrzewania. W ich wyniku zwielokrotnia się liczba gruczołów łojowych a także ich rozmiary. Gruczoły te ponadto zaczynają wydzielać coraz mocniej gęstą substancję. Efekt? Tłusta twarz, brzydkie gruczoły i w konsekwencji – wstrętne pryszcze.

Jeśli omawiany temat Cię zainteresował i poszukujesz więcej danych, to pod tym hiperłączem odnajdziesz ich bardzo dużo – będą one zbliżone tematycznie, ale równie ciekawe.

W walce z pryszczami w okresie dorastania zaleca się na przykład stosowanie diety niskotłuszczowej oraz unikanie tortami (polecamy sweet-home.pl). Więcej na

Ważne jest systematyczne i odpowiednie oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń i pojawiającego się na jej powierzchni zanieczyszczenia. Świetnie dają radę tu fachowe toniki oraz przeciwtrądzikowe mleczka, które można kupić w aptekach. W sytuacji poważniejszych kłopotów z pryszczami najlepiej skorzystać z pomocy lekarza – dermatologa, który powinien przepisać bardziej specjalistyczne, chociaż i droższe lekarstwa.

Czasami jednak w walce z pryszczami niezbędne staje się stosowanie antybiotyków, zaś w przypadku młodych kobiet czasem stosowana jest kuracja hormonalna. Co jednakże, kiedy żadne z tych sposobów nie daje rady albo zbyt późno zaczęliśmy stosować na przykład antybiotyki? Niestety, lecz może się zdarzyć, iż po wygranej walce z pryszczami zostaną ślady, czyli blizny. Całe szczęście jest na to sposób, czyli usuwanie blizn potrądzikowych. To najlepszy sposób, by pozbyć się niepożądanych pozostałości po trądziku. W ogóle jeśli chodzi o kondycję naszego ciała, to jesteśmy w stanie je naprawdę poprawić. Innym przykładem jest depilacja laserowa warszawa, to oznacza likwidowanie niechcianych włosów na stałe. Co ciekawe, dawniej tatuaż był jak wyrok, to oznacza, jak mieliśmy go na swoim ciele to już do końca życia. Aktualnie wraz z postępem medycyny estetycznej likwidowanie tatuażu jest możliwa. Najkorzystniej szukać takich usług pod laserowe usuwanie tatuażu.