Gluten to białko które jest zawarte w pszenicy, życie, jęczmieniu i owsie. Dzięki obecności glutenu w owocach zbóż, zboża uprawiane w Polsce są idealne do pieczenia chleba. Im większa ilość glutenu w ziarnach zbożowych, tym lepszy chleb. Gluten jest ważny z uwagi na swoją plastyczność, która zapewnia, że ciasto się nie rozpadnie.

Pieczywo

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Chleb bezglutenowe jest zazwyczaj ciężkie i gęste. Chociaż dzięki glutenowi wypieki są fantastyczne, nie wszyscy ludzie go trawią. Niektórzy zwyczajnie nie tolerują tego białka. U takich osób zaburza ono prawidłowe funkcjonowanie przewodu trawiennego. Zaburzenie to nazywa się chorobą trzewną.

Zaburzenie to doprowadza do nieprawidłowego wchłaniania wielu ważnych składników odżywczych i w efekcie utratą wagi oraz deficytem witamin i minerałów w organizmie, co w następstwie może przyczynić się różnorodnych kłopotów zdrowotnych. Jedynym dostępnym, skutecznym rozwiązaniem leczenia, jest całkowite wyeliminowanie glutenu z diety do końca życia a to jest związane z nie lada poświęceniem. Większość komercyjnie przygotowywanych artykułów bez udziału glutenu

Rawfoods - żywność najlepszej jakości

Autor: RAWFOODS Polska
Źródło: http://rawfoods.pl/

, ma w swoim składzie mąkę sojową.

Gdy będziesz poszukiwać dodatkowych informacji na temat poruszany w niniejszym wpisie, to wejdź tu (https://reh-up.pl/awfis-gdansk/) – z pewnością te artykuły również Cię zaintrygują.

Jednak w ostatnich latach popadła w niełaskę, a ludzie rozpoczęli poszukiwania innych, bezglutenowych zamienników. Na popularności zyskały mąki orzechowe, jak choćby migdałowa, są one mimo wszystko dość kosztowne i niewiele osób może sobie pozwolić na regularne ich stosowanie. Mamy także inne mąki, takie jak ziemniaczana, z ryżu, czy mąka z ciecierzycy. Świetną alternatywą dla mąki pszennej, są mąki mielone na zimno.

Stosując je, można stworzyć przepyszne pieczywo. Palmy kokosowe na Filipinach określane są – drzewami życia, mieszkańcy wysp Pacyfiku o owocu palmy kokosowej mówią, że jest – lekarstwem na wszelkie niedomagania. Wiórki kokosowe zawierają dużo witamin i minerałów, a także tłuszcze pochodzenia roślinnego o szerokim spektrum oddziaływania. Mąka kokosowa jest wytwarzana z drobno zmielonego, suchego i odtłuszczonego kokosa.

Zastanawiasz się, jaki jeszcze serwis publikuje równie użyteczne porady? Kliknij oraz zerknij na ofertę (https://mommy4tummy.pl/category/przepisy/kolacje/), do której link jest tu!

Ma zdecydowanie więcej błonnika niż którakolwiek inna mąka. Oprócz tego, że mąka z wysuszonego i odtłuszczonego kokosa posiada dużo więcej błonnika od innych mąk, jest smaczniejsza od otrębów pszennych, mąki sojowej czy każdej innej mąki o wysokiej zawartości błonnika.