Każde miasto turystyczne ma takie osobliwości, które przyciągają turystów. W Paryżu jest to Luwr i Wieża Eiffla, Londyn ma Big Ben i Pałac Buckingham, Stolica Polski ma Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski i Syrenkę, w Krakowie Sukiennice i Wawel.

szlaki turystyczne - Tatry

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Region Małopolski, to głównie serce województwa – metropolia krakowska, ale również ginące w chmurach szczyty Tatr Wysokich, białe skały Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, miasteczka o bogatej historii z prześlicznymi starodawnymi kamienicami, zielone puszcze i bory. Ogromna rozmaitość ukształtowania terenu Małopolski i jej burzliwe dzieje, spowodowały że kraina ta jak żadna inna w kraju może pochwalić się dużą ilością zabytków oraz cudownych widoków.

Jeżeli chcemy przede wszystkim chodzić po Tatrach, najlepiej pojechać w okolice Zakopanego czy Nowego Sącza. Natomiast blisko Tarnowa i Krakowa znajdziemy więcej pradawnych miejscowości. Kiedy już zwiedzimy Nowy Sącz, pozwiedzamy Zakopane, pobędziemy kilka dni w stolicy Małopolski, powinniśmy zmierzać dalej, do Nowego Targu.

Ten temat Cię zafascynował? Więc odwiedź witrynę, gdyż znajdziesz tam interesujące dane, omawiające to zagadnienie.

Gdy postanowimy odwiedzić Małopolskę, warto z wyprzedzeniem zadbać o miejsca noclegowe w Nowym Targu W Nowym Targu baza noclegowa jest dobrze rozwinięta i polaryzuje się w kwestii jakości i cen. Czego nie możemy pominąć w Nowym Targu?

Wokół Nowego Targu odnajdziemy niemało terenów godnych zobaczenia. Stolica Podhala wyśmienicie nadaje się na jednodniowe wypady po Tatrach, pośród malowniczych krajobrazów. Na wyciągnięcie dłoni są Gorce z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Jeżeli opisywany temat jest dla Ciebie ciekawy, to poczytaj tutaj (https://kasprowicza13.pl/oferta) więcej informacji na zbliżone zagadnienia, które będą dla Ciebie niesamowicie pasjonujące.

Stolica Podhala szczyci się okazałym Rynkiem, na którym przez wiele lat odbywały się targi. Teraz jako miejsce osobliwe zaprasza do zwiedzania XIX – wiecznego Ratusza, w którym znajduje się Muzeum Podhalańskie oraz odwiedzania urokliwych kamieniczek. Nie sposób pominąć prześlicznego kościółka zbudowanego z drzewa modrzewiowego, usytuowanego na Szlaku Architektury Drewnianej. Nowy Targ określany przez zamieszkujących pobliskie tereny górali „Miastem” od wieków jest handlowym i słynącym z rzemiosła centrum regionu.