Koncentrator tlenu to urządzenie wykorzystywane w medycynie. Dostarczyć powinno pacjentowi niezakłóconych dostaw powietrza z większą dawką tlenu. Są mniej kosztowną i bardziej bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych butli ze sprężonym powietrzem. Jakie w sytuacji wycieku będą odpowiedzialne za wybuch pożaru. Takie koncentratory możemy również wykorzystać jako stałe źródło tlenu w standardach przemysłowych.

aparat tlenowy

Autor: South Yorkshire Fire & Rescue
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z koncentratorów musi gwarantować możliwość zapewnienia stałych i stabilnych dostaw tlenu w trybie pracy stałej.

Opisany temat opisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się opis. Daj nam znać – przejdź do strony psychoterapia par pruszków !

Bardzo proste modele posiadają w środku dwa cylindry, jakie mają w sobie zeolit. Jest od zdolny do absorbowania azotu z powietrza. Za każdym razem jeden z cylindrów napełnia się powietrzem do ciśnienia wynoszącego 138 kPa, żeby to właśnie zeolit mógł pochłonąć azot zawarty w powietrzu. Kolejny cylinder podczas tego okresu jest dekompresowany do ciśnienia atmosferycznego. Ma to za zadanie oddanie pochłoniętego azotu. Takie cykle zachodzą bez przerwy, trwają około 20 sekund.

aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

Proces ten fachowo nazywa się Pressure Swing Adsorption. Zwykłe koncentratory gwarantują bezproblemowe dostawy powietrza, w jakich stężenie tlenu ma od pięćdziesięciu do dziewięćdziesięciu procent w ilości około 5 litrów na minutę. W dzisiejszych czasach możemy otrzymać modele, które gwarantują do dziesięciu litrów powietrza bogatego w tlen. To modele jedynie niewiele większe od modeli „pięciolitrowych”. Korzystnie wiedzieć, iż koncentratory tlenu są bardziej bezpieczne niż butle z tlenem. Otóż w sytuacji awarii nie zwielokrotniają łącznej ilości tlenu w pomieszczeniu, co oznacza, że nie zwiększa się groźba palność przedmiotów łatwopalnych. Nie istnieje także ryzyko eksplozji. Są łatwe w obsłudze, nie trzeba do ich obsługi specjalistycznej wiedzy, by je dobrze użytkować.Więcej na ten temat – .

Czasami stosują je pacjenci z zaburzeniami oddychania podczas snu. Mogą je stosować we własnym domu. Na pewno jeśli mamy do wyboru nowszy model, bardziej niezawodny i lepiej działający, nie wahajmy się, dokonajmy mądrego wyboru. Jak zakupić taki sprzęt? Najlepiej w sieci, wpisując wyrażenia w stylu koncentrator tlenu wypożyczalnia lub aparaty tlenowe. Można również zerknąć na to źródło – . Możemy się spodziewać dużej ilości interesujących wyników wyszukiwania, więc nie będzie trudności ze znalezieniem najlepszej oferty.