Harcerstwo pogłębia, kształci, naucza, pomaga, prowadzi i łączy z Ojczyzną. Momenty takie jak harcerskie ogniska, biwaki, przyrzeczenie, lub zawarte przyjaźnie pozostają z nami całe życie. Dzięki tym doświadczeniom warto jest choć raz w życiu założyć harcerski uniform.

Dzieci w szkole

Autor: 0Odyssey0
Źródło: http://www.sxc.hu

Mundur harcerski to bluza mundurowa nakładana na koszulki dla harcerzy, oraz spódnica, albo spodenki. Dziewczyny noszą komplet w odcieniu szarym, a chłopcy w zielonym (obejrzyj koszulki dla harcerzy).
Osłoną głowy przeważnie jest rogatywka, bądź beret. Jednakże na głowie skautów i harcerek mają możliwość ukazać się również furażerki, lub kapelusze.
Do nakrycia głowy przypina się lilijkę. Dla zuchów wybiera się przeważnie wyjątkowe zuchowe berety, lub czapeczki z daszkiem w wybranym kolorze.

Pod kołnierzem przekłada się chustę, jej kolor jest również selekcjonowany przez drużynę i przeważnie identyczny dla każdych jej członków. Chustę łączy się pod szyją suwakiem, bądź pierścieniem, które również zestawiane są jednolicie w drużynie.
Koszulki dla harcerzy to nadzwyczaj ważny fragment ubioru każdego skauta. Są praktyczne w gorące dni. Koszulki dla harcerzy są także użyteczne podczas wyjazdów na obozy, bądź biwaki.

Na nogach skauta muszą się znaleźć buty harcerskie. W czasie ich produkcji muszą być brane pod uwagę uciążliwe okoliczności w jakich będą stosowane (rekomendowane modele ). Buty harcerskie winny posiadać grubą podeszwę i muszą być sporządzone z właściwych surowców, aby nogi mogły wytrzymać długie wędrówki.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie (http://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-ameryce/dominikana), którą tu znajdziesz, też jest coś wartościowego.

Poza butami harcerskimi, noszone są getry, jakie także występują w wielu wersjach kolorystycznych i dobierane są przez każdą drużynę.

Wiele drużyn posiada własne obyczaje i częstokroć na mundurze może pokazać się sporo różnych akcesoriów, czy naszywek połączonych z nią. Niemniej buty harcerskie i koszulki dla harcerzy są sprawą wspólną dla wszystkich. Harcerstwo jest metodą edukacji, a właściwie samowychowania młodzieży. Bywa ideą obecności, opcją w stosunku do innych. Jest drogą szczęśliwej przygody wśród rzeczywistych przyjaciół. Prawdziwe harcerstwo to kierunek życia, które domaga się od nas świadectwa zarówno w powiedzeniach, jak i w uczynkach.