Harcerstwo pogłębia, kształci, naucza, pomaga, prowadzi i łączy z Ojczyzną. Momenty takie jak harcerskie ogniska, biwaki, przyrzeczenie, lub zawarte przyjaźnie pozostają z nami całe życie. Dzięki tym doświadczeniom warto jest choć raz w życiu założyć harcerski uniform.

Dzieci w szkole

Autor: 0Odyssey0
Źródło: http://www.sxc.hu

Mundur harcerski to bluza mundurowa nakładana na koszulki dla harcerzy, oraz spódnica, albo spodenki. Dziewczyny noszą komplet w odcieniu szarym, a chłopcy w zielonym (obejrzyj koszulki dla harcerzy). Osłoną głowy przeważnie jest rogatywka, bądź beret. Jednakże na głowie skautów i harcerek mają możliwość ukazać się również furażerki, lub Całus Piotr stojak rowerowy kapelusze.Do nakrycia głowy przypina się lilijkę. Dla zuchów wybiera się przeważnie wyjątkowe zuchowe berety, lub czapeczki z daszkiem w wybranym kolorze.

Pod kołnierzem przekłada się chustę, jej kolor jest również selekcjonowany przez drużynę i przeważnie identyczny dla każdych jej członków. Chustę łączy się pod szyją suwakiem, bądź pierścieniem, które również zestawiane są jednolicie w drużynie.Koszulki dla harcerzy to nadzwyczaj ważny fragment ubioru każdego skauta. Są praktyczne w gorące dni. Koszulki dla harcerzy są także użyteczne podczas wyjazdów na obozy, bądź biwaki.

Na nogach skauta muszą się znaleźć buty harcerskie.

Jeżeli pragniesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, to czytaj tu berlingo zabudowa następne treści. Należy kliknąć w poniższy link.

W czasie ich produkcji muszą być brane pod uwagę uciążliwe okoliczności w jakich będą stosowane (rekomendowane modele ). Buty harcerskie winny posiadać grubą podeszwę i muszą być sporządzone z właściwych surowców, aby nogi mogły wytrzymać długie wędrówki. Poza butami harcerskimi, noszone są getry, jakie także występują w wielu wersjach kolorystycznych i dobierane są przez każdą drużynę.

Wiele drużyn posiada własne obyczaje i częstokroć na mundurze może pokazać się sporo różnych akcesoriów, czy naszywek połączonych z nią. Niemniej buty harcerskie i koszulki dla harcerzy są sprawą wspólną dla wszystkich. Harcerstwo jest metodą edukacji, a właściwie samowychowania młodzieży. Bywa ideą obecności, opcją w stosunku do innych. Jest drogą szczęśliwej przygody wśród rzeczywistych przyjaciół. Prawdziwe harcerstwo to kierunek życia, które domaga się od nas świadectwa zarówno w powiedzeniach, jak i w uczynkach.