Panuje przekonanie, że urolog to specjalista od chorób męskich. Dzieje się tak być może dlatego, że rzeczywiście częściej pacjentami poradni urologicznych stają się panowie. Lecz urologia jest dziedziną medycyny zajmującą się funkcjonowaniem, budową i problemami układu moczowo-płciowego. Rozpoznaje i będzie leczył między innymi takie schorzenia jak występowanie stanów zapalnych, nietrzymanie moczu, infekcje, impotencja, stany nowotworowe albo zaburzenia funkcji organów płciowo-moczowych, to znaczy pęcherza moczowego, prostaty lub nerek.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym że urolog zaliczany jest do specjalistów, przed wizytą konieczne jest otrzymanie skierowania od swojego lekarza pierwszego kontaktu. Gdy mamy to już w rękach, można w internecie spróbować poszukać poradni znajdującej się w pobliżu, lub, jeżeli planujemy wizytę prywatną, gabinetu, gdzie ceny są na akceptowalnym poziomie. W sieci można znaleźć również opinie na temat poszczególnych lekarzy lub całych gabinetów. To bardzo przydatna wiedza, jednak nie powinno się jej przeceniać, bowiem wiadomo powszechnie, że komentarze są bardzo subiektywnymi ocenami tego co myślą pacjenci.

Jeśli niniejszy artykuł Cię zaintrygował, to śmiało kliknij tutaj oraz zobacz, co zobaczysz w najświeższym wpisie. On również jest wartościowy.

Ciekawa oferta dla kobiet: .

tabletki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Zdarza się również, że będą one efektem działania konkurencji, a nie prawdziwymi ocenami napisanymi przez leczone osoby. Zatem, po wprowadzeniu w oknie wyszukiwarki hasła na przykład pediatra, możemy otrzymać listę gabinetów prywatnych i poradni z nazwiskami lekarzy o tej właśnie specjalności. Wystarczy wybrać jakiś adres i zarezerwować termin wizyty. W przypadku gabinetów które korzystają z kontraktów z NFZ termin oczekiwania będzie zapewne dłuższy niż, gdy będziemy chcieli pełnopłatną wizytę. Trzeba też wykonać badania: portal internetowy.

W jednym i drugim przypadku, żeby wizyta nie poszła na marne, należy się do niej należycie przygotować.

Zaintrygowało Cię to zdanie? Jeśli tak, to z chęcią chcemy Cię powiadomić, że następny ciekawy fakt czeka na Ciebie na nowej stronie – zaczytuj się z przyjemnością.

Warto spisać na kartce leki, które się bierze, choroby przebyte w ostatnim czasie oraz wykonane zabiegi medyczne. Należy również pamiętać wszystkie objawy chorobowe, które występowały do tego czasu, aby móc udzielić lekarzowi jak najpełniejsze informacje. Może to pomóc szybko i skutecznie odgadnąć możliwe schorzenie i tym samym niezwłocznie zastosować odpowiednią kurację.