Teraz wiele osób boryka się z takimi schorzeniami, jak przykładowo zespół cieśni nadgarstka bądź paluch koślawy. W niektórych wypadkach, tych bardziej zaawansowanych niewątpliwie konieczna jest operacja. Jeśli zmiany zwyrodnieniowe stopy są na tyle zaawansowane oraz na tyle rozłożone, że utrudniają nam swobodne chodzenie to w takim wypadku wypada poddać się profesjonalnej operacji na Haluksy. Naturalnie zanim przystąpi się do operacji na paluch koślawy wypada przejść serię badań, oraz także sporządzić zdjęcia rentgenowskie. Dopiero po takim przygotowaniu wpływowa poddać się operacji. A w jaki sposób wygląda operacja?

operacja

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie medycyna jest już bardzo rozwinięta, w związku z tym zabieg ten nie jest tak złożony i realizuje się go ze znieczuleniem. Polega on na przecięciu kości przy użyciu niewielkiej śrubki, która pozwala na stworzenie ogromnie małego nacięcia (sprawdź jak żyć z zespołem cieśni nadgarstka). Śrubki te cechują się dużą wytrzymałością, w związku z tym wpływają na szybsze zrastanie się kości.

Zaabsorbował Cię taki tekst? Zobacz i sprawdź drzwi rtg szybko, tu jest coś, co najprawdopodobniej również Ci się spodoba.

Ich zadaniem jest utrzymywanie kości w słusznej pozycji. Późniejsze usunięcie haluksów może odbyć się na różnorodne sposoby, dzisiaj zdołamy wypunktować cztery – metodę Chevron, Akin, metodę Scarf oraz Ludloff.

Warto też wiedzieć, że taka operacja trwa przeważnie mniej więcej 2 godzin i pomimo znieczulenia później pacjent zdoła zauważać nieznaczny dyskomfort. Na szczęście niedługo po operacji nie ma problemów z chodzeniem, oprócz tego większość pacjentów po operacji niezwykle prędko wraca do pracy i powszednich obowiązków,

operacja

Autor: Onkologikoa San Sebastián
Źródło: http://www.flickr.com

nieraz nawet tego samego dnia.

Do tego operacja na haluksy charakteryzuje się sporą skutecznością i na ogół u większości osób nie ma potrzeby, aby zabieg ten powtarzać po raz kolejny, ponieważ prawie u wszystkich pacjentów haluksy znikają już na zawsze. Oczywiście zabiegu na paluch koślawy (polub ten serwis
wizytówka internetowa ARTEMED
sprawdź ten adres: nasza strona
) można uniknąć, więc naturalnie o wiele lepiej zapobiegać temu schorzeniu aniżeli potem je leczyć. Niezmiernie ważne jest stosowne dobieranie butów, jakie nie wywołują nacisku na palce i stopy, i są trafnego rozmiaru.