Zima nie jest porą uwielbianą przez kierowców, ponieważ pogarszają się warunki pogodowe i trzeba wymienić opony letnie na zimowe. Choć nie jest to przymus w naszym kraju, to powinniśmy to zrobić. Dlaczego?

wyprzedaże

Autor: wyprzedaże
Źródło: flickr.com
W pierwszym rzędzie z tej racji, aby zapewnić sobie oraz pozostałym pasażerom bezpieczeństwo jazdy. Wiele ludzi sądzi, że opony zimowe nie robią dużej różnicy, jednakże to nieprawda.

Jeżeli żywo emocjonuje Cię podnoszona w tym artykule sprawa, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie opisującym podobne tematy.

Opony zimowe o wiele lepiej zachowują się w ciężkich warunkach, gdy pada śnieg. Tak samo niebezpieczna jest wilgotna jezdnia, a gdy w dodatku nagle ściśnie mróz i kałuże zamienią się w lodowiska, wtedy o nieszczęście nie trzeba się mocno starać. Dzięki zimowym oponom możemy zdecydowanie skrócić moment hamowania przy ujemnej temperaturze chroniąc nas przed przykrym w konsekwencjach wypadkiem. Są stworzone do takiej pogody, dlatego trzeba je nałożyć wtedy, gdy na dworze temperatura dochodzi do 0 stopni Celsjusza. To najlepsza pora na wymianę i nie warto z tym zwlekać, szczególnie jeżeli jedziemy w dłuższą podróż. Grudzień to już zwykle okres, gdy musimy mieć zamontowane takie opony. Użyte w nich ogumienie daje o wiele lepszą przyczepność, a dodatkowo opona nie robi się twarda i mało zwrotna także w przypadku znacznego mrozu, a przecież wtedy też musimy jakoś dotrzeć do pracy. Jazda samochodem przy takiej pogodzie jest bardziej wygodniejsza aniżeli czekanie w zimnie na przystanku, aż nadjedzie autobus. Pamiętajmy też, aby włożyć do bagażnika szpadel, którym pozbędziemy się śniegu z podjazdu i szczotkę czy miotełkę pozwalającą na oczyszczenie szyb.

Nie wahaj się – jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje na ten temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście (http://www.north.pl/czesci-do-plyt-grzewczych/czesci-do-plyt-indukcyjnych,g50030.html) na nasz link naprawdę nic nie będzie Cię kosztowało.

W tym przypadku bowiem nie będą dobre mini odkurzacze samochodowe, jakimi zbieramy okruchy, a zwyczajna skrobaczka i miotełka są idealne do takich zadań.

Jeżeli chcesz zakupić właściwe opony w Gdańsku, musisz wybrać dobry sklep oferujący tego typu asortyment. Jedynie wtedy będziesz mieć pewność, że jazda samochodem będzie bezpieczna. Dobrze jest skorzystać ze wskazówek sprzedawców, gdyż o ile perfumy i wody damskie czy odkurzacz możemy wybrać bez większej wiedzy (Chanel), kierując się zapachem, który oczaruje nasz zmysł węchu, o tyle aby kupić opony letnie lub zimowe powinniśmy już wiedzieć, na co zwracać uwagę, by się nie rozczarować – opony na zimę. Z pomocą fachowca wszystko pójdzie łatwo.